VALİ KARALOĞLU ŞEHİT POLİS MEMURU DİLMAÇ`IN CENAZE TÖRENİ`NE KATILDI  

 
Süphan Mahallesi`ndeki konteyner kentte bulunan polis noktasına yönelik saldırıda şehit olan polis memuru Murat Dilmaç (31) için Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bahçesinde tören yapıldı.


Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, mesai arkadaşlarının omuzlarında tören alanına getirildiği esnada, törene katılan şehidin eşi Şadiye Dilmaç ve yakınları gözyaşlarına hakim olamazken, şehidin 9 aylık kızı Almira Ecrin her şeyden habersiz annesinin kucağında etrafı izledi.

Törene katılan Vali Karaloğlu, şehidin babası Celallettin, annesi Aynur ve eşi Şadiye Dilmaç`a taziyelerini bildirerek, `başsağlığı` diledi. Baba Dilmaç, Vali Karaloğlu`na dakikalarca sarılarak gözyaşları içinde "Başımız, başınız sağ olsun" dedi. Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ile başlayan törende konuşan Vali Karaloğlu, Erciş`te doğup, Van`da büyüyen ve deprem sırasında İstanbul`daki polis teşkilatı bünyesinde görev yaparken hemşehrilerinin, komşularının ve akrabalarının yardım çığlığına ses vermek üzere memleketine gelen Dilmaç`ın, gönüllü olarak kentte görev yaptığını söyledi.

Karaloğlu, Van`ın 8 aydır depremle boğuştuğunu ve burada yaşayan insanlar depremin psikolojisini üzerlerinden atmak için mücadele ettiğini anımsatarak, şehit polis memuru Dilmaç`ın da kendi komşularına yardımcı olmak için ailesini ve çocuğunu yanına alarak konteyner kentte depremzede vatandaşlarla yaşadığını ve onlara hizmet ettiğini dile getirdi. Terörün amacının yakmak, yıkmak ve zarar vermek olduğunu vurgulayan Karaloğlu, "Ama şunu bilsinler ki, bu ülkenin gücü, milletin birlik ve beraberliği, birlikte yaşama azmi bu terörü bitirme kudretine sahiptir. Terör er veya geç bitecektir" ifadelerini kullandı. Canilerin ve eşkıyaların şehit polis memurunu görevi esnasında `kalleşçe` pusu kurarak şehit ettiğini belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:  "Bugün ulaştığı güç ile bölgesinde ve dünyada lider olmak noktasında bulunan ülkemiz, ayağına dolanmak istenen bu terör belasından mutlaka kurtulacaktır. Bu terör olaylarının Türkiye`de bir Türk-Kürt kavgası olmadığını, uluslararası fitne odaklarının maşası olan kandırılmış eşkıyaların bu topluma verdiği bir zarar olduğunu öncelikle Van ve bölge halkının görmesini istiyorum."


Şehit polis memuru Dilmaç`ın, Allah`ın vadettiği makamların en yücesine kavuştuğuna değinen Karaloğlu, şehidin geride bıraktığı eşi, çocuğu, anne ve babasının, kendilerine bırakılan en büyük emanet olduğunu ve onlara gözleri gibi bakıp yalnız bırakmayacaklarını kaydetti.


Tören, Kur`an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas`ın yaptığı duayla sona erdi.


Buradaki törenin ardından Boyalar Camisi`ne getirilen şehidin cenazesi, burada kılınacak cenaze namazından sonra Akköprü Mezarlığı`nda toprağa verilecek.


Şehit Polis Memuru Murat Dilmaç’ın cenaze törenine Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, 6. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay İsmail Gürgen, Vali Yardımcısı Atay Uslu, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Aras, sivil topluş temsilcileri, kurum amirleri, şehit yakınları ve çok sayıda polisin mesai arkadaşları ile vatandaşlar katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com