VALİ KARALOĞLU, BAŞARILI SPORCULARI KABUL ETTİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, sporun ve eğitimin aynı anda yapılabileceğini belirterek, ``Çocuklarımız mutlaka eğitimleri ile birlikte sporlarını da yürütsün. Eğitim ve spor, bir birlerine alternatif değil, bir birlerini tamamlayan iki unsur olarak bakmak lazım’’ dedi.

Türkiye genelinde yapılan spor müsabakalarında dereceye giren 15 Vanlı sporcu, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Aslan Sinir`in başkanlığında Vali Karaloğlu tarafından Vali Ali Paşa Toplantı Salonu`nda kabul edildi. Vanlı sporcular, tek tek spor branşlarını, Türkiye ve Avrupa’daki başarılarını Vali Karaloğlu’na anlattı. Depremden dolayı bir çok sporcularının başka takımlara gittiğini belirten Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Aslan Sinir, ``Yaşadığımız depremle birlikte Van’da yüzde 30 nüfus göç etti. Bunlarla birlikte bizim sporcularımız gittiği ilde yeni takım bularak orada çalışmaya devam ediyorlar. Biz de Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü olarak yeni lisanslı sporcular bulma noktasında gayretimiz oldu. Sporcular bizim için çok önemli. Hem ferdi hem de salon sporlarında dereceye giren sporcularımız var. Van’da geniş bir hedef kitlemiz, genç bir nüfusumuz var. Bu genç nüfusa buradaki sporcu arkadaşlarımız öncülük edecek. Dolayısıyla arkadaşlarımızın sorumluluklarının daha ağır olduğunu düşünüyoruz. Biz de Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü olarak bu sporcu arkadaşlarımıza yardımcı olacağız’’ dedi.

 


-“GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN KURULMASI İMKANLARI ARTIRDI”


Daha sonra bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, Van’ın genç bir nüfus potansiyeline sahip olduğunu belirterek, kentin 1700 rakımlı olmasının da bir avantaj olduğunu söyledi. Daha önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün olduğunu imkan ve hizmetlerin sınırlığı olduğunu ancak kurulan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın imkanları artırdığına dikkat çeken Karaloğlu,  “Bu bakanlığında Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlükleri var. Artık bu konuda hem sporla hem de genel manada gençlerin sorunları ile eskiye göre daha ilgilenilmektedir. Biz bu olaya sadece spor olarak bakmıyoruz. Siz hepiniz gençsiniz. Biz bir taraftan sporu geliştirirken diğer taraftan da gençlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Gençlerimiz hem ruhen hem de bedenen sağlıklı bir şekilde gelişsin diye de yeni kurulan Gençlik Ve Spor Bakanlığımızın önemli projeleri var. İnşallah hem sporda hem de gençlik hizmetlerinde eskisinden çok daha iyi bir noktaya geleceğiz. Şuan yeni yapılanma noktasındayız. Van’daki spor tesislerinde de depremden dolayı zarar görenler oldu. Yeni yapılanlar, inşaatı devam edenler var. Onlarla beraber inşallah Van eskisinden daha iyi olacak. Ferdi spor merkezleri bu sporlarla uğraşanlar için büyük bir imkan olacak. Artık gençlerimizin yer sorunu kalmayacak. Orası genç sporcularımızın mekanı olacak. Salon sporlarında da inşaatımız devam ediyor. Yüzme havuzumuz tamamlandı yakında teslim alacağız. İnşallah Van’da hem sporda hem de gençlik hizmetlerinde eskisinden çok iyi olacağımız muhakkak. Sizden de fedakarlık bekliyoruz’’ dedi.

 -“SPORLA UĞRAŞAN ÇOCUKLAR EĞİTİMDE DAHA BAŞARILI OLUYOR”


Spor yapanların eğitimlerini de devam etmeleri tavsiyesinde bulunan Vali Karaloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü ‘’Gençlerimiz, çocuklarımız mutlaka eğitimleri ile birlikte sporlarını yürütsün. Eğitim ve spor bir birlerine alternatif değil, bir birlerini tamamlayan iki unsur olarak bakmak lazım. Eskiden bu yanlış anlaşıldı, algılandı. Artık sporla eğitim birbirlerini tamamlayan iki parça diye bakmak lazım. Sporla ilgilenen çocukların eğitimde daha başarılı olduklarını görüyoruz. Hayata ve derslerine daha disiplinli yaklaşıyor ve başarılı oluyorlar. Eskiden aileler derslerinden geri kalmasın diye çocukları spor yapsın diye arzu etmezlerdi. Şimdi ailelerde arzu ediyor. Çünkü sporda hangi branş olursa olsun çocuğu mutlaka disiplinli ediyor. Bu da derslerine, hayatlarına ve çevresine yansıyor. Artık velilerde eskisi gibi çocuklarının spor yapmalarına karşı çıkmıyor çıkmamaları gerekir. İnşallah Van’da da bu potansiyel iyi değerlendirilir. Bundan sonra da yeni değerler yetiştiririz’’ diye konuştu. Program sonunda ise Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Aslan Sinir, Vali Karaloğlu`nu çarşamba günü kurum amirleri ile gençler arasında yapılacak olan halı daha futbol müsabakasında oynaması için davet ettikten sonra `Münir Karaloğlu` yazılı 65 numaralı formayı takdim etti. Formayı alan Vali Karaloğlu, ``Öyle 45 dakika oynayamam ama kısa bir süre oynarım`` dedi. Program, sporculara verilen hediyelerin ardından sona erdi. Vali Karaloğlu’nun sporcuları kabulünde Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Yalçın Özdemir’de hazır bulundu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com