ERCİŞLİ DEPREMZEDELER KONUTLARINA 30 AĞUSTOS’TA KAVUŞACAK  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi`nce (TOKİ) Erciş ilçesinde yaptırılan kalıcı konutlarda incelemede bulundu.

İlçeye gidişinde Kaymakam Ramazan Fani, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tahir Şen ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Halil Gündüz tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, TOKİ tarafından Karataşlar mevkiinde yapımı devam eden inşaat alanlarını gezdi.


Burada, konutların yapımını üstlenen firma yetkililerinden bilgi alan Karaloğlu, başta okul, cami ve çağrı merkezi olmak üzere tüm konutları denetledi. Konutların zamanında teslim edilmesi ve sağlam yapılması için müteahhitlere uyarıda bulunan Karaloğlu, şöyle konuştu: "Van ve Erciş`te kalıcı konutlarımızın yapımı devam ediyor. Kalıcı konutlarla beraber okulların, camilerin, ticaret merkezlerinin ve sosyal mekanların da yapımı sürüyor. Başbakanımızın talimatıyla Ağustos ayının sonunda bu konutların teslimini yapacağız. O tarihe yetişmesi için de hem TOKİ`nin müşavir firması, hem de müteahhit firmalarımız gece gündüz inşaat sahalarında çalışıyor. Bizim okullardan yana biraz endişemiz vardı. Çünkü sadece konutların teslimi yetmiyor. Beraberindeki sosyal mekanları da teslim almamız lazım. Özellikle okulların 15 Eylül`e yetişmesini arzu ediyoruz."


İncelemelerini özellikle okullar üzerinde yoğunlaştırdığını belirten Karaloğlu, bölgedeki çalışmaların firmalar tarafından büyük bir özveri ile sürdürüldüğünü ifade etti. Karaloğlu, kış mevsimi başlamadan vatandaşların kalıcı konutlara yerleştirileceğini vurgulayarak, konutların yapımına emek veren tüm görevlilere teşekkür etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com