PROF. DR. CONSTANTİNOU “SİSMİK KORUYUCU SİSTEMLER” KONULU KONFERANS VERDİ  

 
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) New York Buffalo Devlet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Michael C. Constantinou, Van`da "Sismik Koruyucu Sistemler" konulu bir konferans verdi.

Van Valiliği’nin daveti üzerine kente gelen Prof. Dr. Constantinou, İskele Caddesi üzerinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda slayt gösterisi eşliğinde depreme karşı alınacak tedbirlerle ilgili sunum yaptı. Constantinou, depremlerin meydana geldiği durumlarda binalardaki sarsıntının minimum seviyeye indirilmesini sağlayacak sismik izolasyon sistemleri üzerine çalıştığını belirterek, hazırladığı slayt gösterileri üzerinde yaptığı çalışmaları ve uygulanan yöntemleri anlattı. Türkiye`deki birçok ilde de yapılarda uygulanan sismik izolasyon sistemini ve deprem anındaki reaksiyonları anlattığını vurgulayan Constantinou, "Sismik izolasyon sisteminin köprü, bina ve diğer altyapı sistemlerindeki uygulamaları çok daha önemlidir. Bu alandaki gelişmeler ve son teknolojiler şu anda inceleme ve uygulamalarımız arasında" dedi.


Yaklaşık 1,5 saat süren konferans sonunda Vali Münir Karaloğlu, Prof. Dr. Michael C. Constantinou’ya ‘teşekkür’ plaketi ve İngilizce içerikli kentin tanıtım materyalleri ve depremin 120 gününün yer aldığı kitapçığı verdi. Konferansa Vali Yardımcıları Atay Uslu, hakan Alkan, ilçe kaymakamları, kurum amirleri, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com