ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu’nun Anneler günü kutlama mesajı

Anneler; aile ve toplum hayatımızın temel direği, sevgi ve şefkat duygularının en güçlü temsilcisi, saf ve temiz bilginin tükenmez kaynağı ve çocuklarımızın ilk öğretmenleridirler. Günümüzün ve geleceğimizin şekillenmesi adına atılan her adımın ardında, annelerimizin sıcak eli ve yol gösterici ayak izleri vardır. Bu izler, aynı zamanda cennete götüren menzili de işaret etmektedirler. Zira Peygamber Efendimiz: “Cennet, annelerin ayakları altındadır.” buyurmaktadır. Bu nedenle de her anne; en büyük sevgiye ve en yüce hürmete layıktır.

Hassaten Erek’imizin, Denizimizin, Akdamar’ımızın,  Kalelerimizin ve nihayetinde kadim Van’ımızın güzellikleriyle hayata tutunan Vanlı annelerin sahip olduğu değer ve taşıdığı misyon tüm bunların da ötesindedir. Bizler; İlimiz sakinlerinin gününün ve geleceğinin güzel olmasını, çocuklarımızın yarınlara damgasını vurmalarını arzu ediyoruz. Annelik vasfını en etkin şekliyle idrak etmiş Van’ın anneleri de bu doğrultuda insanımıza ve Kentimize en büyük katkıyı sunabilecek donanım ve dirayettedirler.

Bu his ve inançla tüm annelerin en anlamlı zaman dilimi olan Anneler Gününü kutluyor, bütün annelerin ellerinden öpüyor, herkese huzurlu ve mutlu bir gelecek diliyorum.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com