DAKA TOPLANTISI VAN’DA YAPILDI  

 
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’ının (DAKA) Mayıs ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Muş Valisi Ali Çınar’ın başkanlığında Van’da yapıldı.

Vali Ali Paşa Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı öncesi DAKA Yönetim Kurulu Başkanı Muş Valisi Ali Çınar, kısa bir açıklama yaptı. 2012 yılının üçüncü toplantısını yaptıklarını belirten Çınar, toplantı gündeminde yer alan gündem maddelerini karara bağlayacaklarını bildirdi. DAKA’nın amacının bölgesel gelişmeye ilişkili stratejilerin hazırlanması olduğunu anımsatan Çınar, şunları kaydetti: “Kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlayarak yerel potansiyelin harekete geçirilmesi, Girişimciliğin desteklenmesi ve geliştirilmesi, Kırsal ve yerel kalkınma faaliyetlerinin desteklenmesi, İş ve yatırım imkanlarının araştırılması, tanıtımı ve kaynakların bölgeye çekilmesi. AB fonlarını ve uluslar arası fonların kullandırılmasında aracılık ve koordinasyonun sağlanması, Yatırımcıların izin ve ruhsat işlemlerinin takibi, kamu, özel kesim ve STK’lar arasındaki işbirliğinin ve koordinasyonun geliştirilmesi, Desteklenen faaliyet ve projelerin izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesidir. Bu doğrultuda, Doğu Kalkınma Ajansı, bölgesel gelişme hedeflerini gerçekleştirebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Halkımızın ajansımızdan beklentileri yüksektir. Ajansımızın attığı her başarılı adımın ve yüksek performansının ardından beklenti çıtası daha yükseğe çıkmaktadır. Bu çerçevede ajansımız, bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli bir görevini üstlenmiş ve bu görevini başarıyla ve üstün bir özveriyle yerine getirmektedir. Yönetim kurulu ve kalkınma kurulu üyeleri ile genel sekreterimiz başta olmak üzere tüm ajans personeli gerçekleştirmiş oldukları bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, alacağımız kararların bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu.


Yaklaşık 1 saat süren toplantıya Van valisi Münir Karaloğlu, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Van İl Genel Meclis Başkanı Semira, Varlı, Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Mirza Irmak, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şihmus Sinecem, DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, DAKA Birim Amirleri Mehmet Emin Çakay ve Hilal Aydın katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com