BAKAN YAZICI, VAN VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ  

 
Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Van Valiliğini ziyaret etti.

Bakan Yazıcı, beraberindeki yardımcısı Fatih Metin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarccıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ile birlikte sabah saatlerinde özel uçak ile Van`a geldi. Ferit Melen Havaalanı`nda Van Valisi Münir Karaloğlu, Yardımcısı Hakan Alkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu, Van Ticaret Borsası Başkanı (VATBO)  Feridun Irak, Van Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı (VESOB) Faruk Alpaslan ve diğer yetkililer karşıladı. Bakan Yazıcı kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştıktan sonra beraberindeki heyetle birlikte Van Valiliği`ne geçti. Valilik önünde  bekleyen polis merasim mangasını selamlayan Yazıcı, ardından Vali Karaloğlu`nun makamına geçti. Bakan yazıcı ve beraberindeki heyeti Van’a ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Karaloğlu, ziyaret anısına üzerinde Urartu motiflerinin işlendiği vazo hediye etti.


Burada bir açıklama yapan Bakan Yazıcı, Van ilinin maruz kaldığı depremlerden sonra ekonominin patronları ile tekrar geldiklerini kaydetti. Depremin önemli yaralar oluşturduğunu ifade eden Yazıcı, "Hükümetimiz yaraları hızlı bir şekilde sarmaya çalıştı. Konutlar önemli ölçüde yapılmış ve belirlenen tarihte teslim edilecek. Bakanlığımız bünyesinde 16 bölge müdürlüğü oluştu. Bunlardan bir tanesi de Van`da olacak. Umuyor ve diliyorum ki Van`da yaşanan felaket Türkiye`de bir daha yaşanmaz" dedi.


Kapıköy-Razi Sınır Kapısı`nın hizmet üretecek önemli bir kapı olduğunu da ifade eden Bakan Yazıcı, "2013 yılının ilk çeyreğinde sınır kapılarını son teknoloji ile donatıyoruz. Kapıköy Sınır Kapısı`na da tren X-Ray cihazını getireceğiz" diye konuştu. Bakan Yazıcı, ziyaretinin ardından, bir otelde sivil toplum kuruluşları ile bir araya geleceği toplantıya katılmak üzere valilik binasından ayrıldı. -

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com