TİYATROCULARDAN VALİ KARALOĞLU’NA ‘TEŞEKKÜR’ PLAKETİ  

 
Van Devlet Tiyatrosu Müdürü Esat Tanrıverdi ve Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği Koordinatörü Özlem Tokaslan, Vali Münir Karaloğlu’na şenliklere verdiği destekten dolayı plaket takdim etti.

Vali Karaloğlu’nu makamında ziyaret eden ve bir demet çiçek ile plaket takdim eden Tanrıverdi ve Tokaslan, Vali Karaloğlu’nun kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler. Gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Karaloğlu, bu yıl ki şenliklerin çok güzel olduğunu belirtti. Bu yıl çocukların ve gençlerin böyle bir şenliğe ihtiyacı olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Gayet iyi oldu. 23 Nisan etkinliğinde çocuklardan öyle güzel rol yapanlar vardı ki, sanki yıllardır tiyatro eğitimi almış gibiydiler. Kendilerini ciddi manada kaptıranlar vardı. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle bu yıl tekrar Van’a gelerek organizasyona öncülük eden Özlem Tokaslan’a teşekkür ederim” dedi.


  Van Devlet Tiyatro Müdürü Esat Tanrıverdi ise, tüm çocuklara oyuncak dağıttıklarını belirtti. Hıdırellez Şenlikleri’nin yapıldığı Van Kalesi’nde uçurtma şenliği düzenlediklerini ve aynı anda 500 çocuğun uçurma uçurduğunu kaydeden Tanrıverdi, “Palyaçolar gelip gösteriler yaptı. Ulaşabildiğimiz 8 bin 400 çocuk hem tiyatro izleme imkanı buldu hem de atölye çalışmalarına katıldı. Köylerden çok sayıda çocuk tiyatro atölyesine katıldı. Hepsini getirttik çok iyi oldu. Merkez ilçeye bağlı yakın köylerin hemen tümünde çocuklar gelip katıldı. Gürpınar ilçesinin köylerinden de çok sayıda çocuk geldi” şeklinde konuştu.


  Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği Koordinatörü Özlem Tokaslan da, şenliğin asıl hedefine ulaştığını kaydetti. Van Devlet Tiyatrosu oyuncularında eğitim alan çocukların rollerini başarıyla yürüttüklerini dile getiren Tokaslan, “Profesyonel oyuncular gibi çalıştılar ve kendilerini öyle hissettirildiler. Bunların içinde çok sayıda genç yetenek ortaya çıktı. Türkiye’nin hiçbir ilinde olmayan çok güzel bir çocuk şenliği Van’da var. Böyle bir organizasyon belki de dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu anlamda Van için gurur duyulacak bir tablodur” diye konuştu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com