VALİ KARALOĞLU’NUN KONUT SÖZÜ VERDİĞİ AİLELER SICAK YUVALARINA KAVUŞTU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu’nun, daha önce ziyaret ederek konut sözü verdiği 4 aile Kevenli Köyü’nde bulunan sosyal konutlardaki sıcak yuvalarına kavuştu.

Vali Karaloğlu, Ramazan ayında iftar açmak için eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte ziyaret ettiği yetim, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi aileleri yakından takip ediyor. Hasta olanların tedavilerini üstlenen Vali Karaloğlu, kirada kalan aileleri de TOKİ tarafından yapılan sosyal konutlara bir bir yerleştiriyor.   Karaloğlu’nun daha önce ziyaret ederek konut sözü verdiği 4 aile Kevenli Köyü’nde bulunan 1+1 sosyal konutlara yerleşti. Valilik protokol bürosu görevlileri tarafından barındıkları konteyner kentlerden alınan 4 aile sıcak yuvalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Sosyal konutlara yerleştirilen ailelere Valilik tarafından 1’er adet buzdolabı, çamaşır makinası, televizyon, termosifon, kanepe, halı, yatak ve diğer ihtiyaçları da teslim edildi.

 

-“EVİMİZE TAŞININCA SABAHA KADAR SEVİNÇTEN AĞLADIM”


Vali Karaloğlu’nun Ramazan ayında iftar açmak için misafir olduğu ve konut sözü verdiği Fikriye Alıcı isimli bayan yeni evine yerleştirildi. Kiracılıktan kurtulduktan sonraki ilk geçirdiği geceyi sabaha kadar sevinçten ağlayarak geçirdiğini belirten Alıcı, Vali Karaloğlu’na teşekkür etti.  Vali Karaloğlu’nun kendilerini ziyaret ettikten sonra her türlü ihtiyaçlarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından karşılandığını kaydeden Alıcı “Valibey evimizi Ramazan ayında ziyaret ettiğinde çok mutlu olmuştuk. Kirada oturduğumuz için bize konut sözü vermişti. Valilikten gelen görevliler bizi konuta yerleştirince gözlerimize inanamadık. Ömrümüz boyunca ailece kiracı olarak kalacağımıza inanıyordum. Bir kızım, bir de oğlum var. Kızım birgün evlenip gittiğinde oğlum ortalıkta sahipsiz kalacak endişesi taşıyordum. Ama Valimizin yardımıyla yeni evimize kavuştuk. Artık ölsem de gözüm arkada kalmaz. Bizimde artık bir evimiz var. Bizlere bu imkanı sağlayan Valimiz başta olmak üzere devletimizin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 


-“HER MAAŞIMI ALDIĞIMDA BAŞBAKANIMIZA DUA EDİYORUM”


Vali Münir Karaloğlu’nun daha önce akülü araç verdiği ve deprem sonrası çadırda ziyaret ettiği Murat Çiçek isimli engelli vatandaşa konut tahsis edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan özürlü maaşı ve evde bakım ücreti de alan Çiçek, eşi ve çoğuyla birlikte yıllar sonra kendilerine ait bir eve kavuşmanın sevincini yaşadığını dile getirdi. Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür eden Çiçek, “Ben her maaşımı aldığımda Başbakanımıza dua ediyorum. Çünkü Ak Parti hükümetinden önce 3 ayda bir aldığım özürlü maaşı 73 TL iken şuandaki hükümetimizin yaptığı zamlarla birlikte maaşımız 1.000 TL’ye çıktı. Devletimiz ayrıca bana baktığı için anneme de evde bakım ücreti olarak aylık olarak 634 TL ödüyor. Her türlü ihtiyaçlarımız da devletimiz tarafından karşılanıyor. Halime hep şükrettiğim için Allah’ta benim rızkımı hep artırıyor. Bana ve aileme sahip çıkan Valimiz Münir Karaloğlu’na ve devletimizin diğer yetkililerine özellikle de Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 


ŞAD VE ECE AİLELERİ DE YENİ YUVALARINA KAVUŞTU


Vali Karaloğlu’nun sosyal konutlara yerleştirdiği bir diğer vatandaş ise beyin felci geçirerek yatağa mahkum olan Murat Şad. Vali Karaloğlu’nun Ramazan Bayramı öncesi evinde ziyaret ettiği Murat Şad eşi ve çocuğuyla birlikte 1+1 sosyal konuta yerleştirildi. Tüm ihtiyaçları Valilik tarafından karşılanan Şad ailesi kirada kalıyordu. Vali Münir Karaloğlu’nun Hoşap Konteyner kentte geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek, konut sözü verdiği Perihan Ece’de yeni evine kavuştu. Eşini 8 yıl önce kaybeden Perihan Ece, kayınvalidesi ve çocuğu ile birlikte yaşamını sürdürüyor. Kayınvalidesinin yaşlılık maaşı ile çocuklarına bakmaya çalışan Perihan Ece şimdi yeni evinde hayatını sürdürecek.  Yeni konutlarına taşınan Ece ailesi Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com