VALİ KARALOĞLU, KONTEYNER KENT ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Erek Konteyner Kentlerinde kalan depremzede vatandaşları ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

Vali Karaloğlu’nun depremzede vatandaşları konteyner kentlerdeki ziyaretleri devam ediyor. ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ tatilini dinlenmek yerine, kalıcı konut inşaatlarında ve depremzede vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek geçirdi. Vali Karaloğlu, ilk olarak Şabaniye Mahallesi Hacıbekir İlköğretim Okulu karşısında bulunan Erek Konteyner kentte kalan ‘Deniz’ ailesini ziyaret etti.  Baba Yılmaz Deniz, 6 kişilik ailesinin geçimini üç tekerli araç kullanarak sağlamaya çalışıyor. Yılmaz Deniz’in en büyük sıkıntısı ise; 8 yıl önce kronik böbrek hastası olan ve şu anda Ankara Sami Ulus çocuk Hastanesi’nde tedavi gören 12 yaşındaki kızı Gülperi’nin rahatsızlığı. Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla Ankara’da tedavi edilen Gülperi’nin tedavisi de yakından takip edilmekte.

Karaloğlu, dün aileyi ziyaret etti. Anne Gülşen Deniz’le görüşen Karaloğlu, ailenin sıkıntılarını dinledi. Devletin, Deniz ailesinin yanında olacağını ve ihtiyaçlarının karşılanması için destek olacağını belirten Karaloğlu, beraberinde getirdiği giyim, ayni ve nakdi yardım paketini bıraktıktan sonra konteynerden ayrıldı. Vali Münir Karaloğlu’nun konteyner kente geldiğini öğrenen vatandaşlar etrafını sararak taleplerini iletti. Bürokratları aracılığıyla not aldıran Karaloğlu, buradan İHH Konteyner kente geçti.


Vali Karaloğlu, ilk olarak 5 yıl önce kanser tedavisi gördüğü hastane çıkışında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ‘Dışarı’ ailesini ziyaret etti. 4 kız çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan anne Aynur Dışarı, Vali Münir Karaloğlu’nun ziyaretiyle teselli buldu. Depremde evlerinin hasar görmesi sebebiyle İHH Konteyner kentindeki konteynerde kalan Dışarı ailesinin çocuklarıyla yakından ilgilenen Karaloğlu, ailenin sorunlarını dinledikten sonra aynı yerde kalan ‘Hasar’ ailesini ziyaret etti. Anne ve babalarını kaybeden 5 kız kardeş birlikte yaşamlarını sürdürüyor. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji 3. sınıfta okuyan Songül Hasar, diğer kardeşlerine hem annelik hem de babalık yapıyor. Ailenin tek geçimi ise Songül Hasar’ın Başbakanlık’tan aldığı öğrenci bursu ve İHH’nın yeni vermeye başlayacağı burs. Hasar ailesinin sıkıntılarını dinleyen Vali Karaloğlu, beraberinde getirdiği ayni, nakdi ve giyim eşyalarını bıraktıktan sonra buradan ayrıldı. Vali Karaloğlu, ziyaret sonrası konteyner kentte kalan vatandaşlarla da ayaküstü sohbet ederek sıkıntılarını dinledi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com