ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE ANAOKULU TÖRENLE HİZMET AÇILDI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Ünlü şarkıcı Gülben Ergen`in başlattığı kampanya ile Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından Van`ın Erciş ilçesi Yukarı Işıklı köyünde yapımı tamamlanan 3 derslikli anaokulu açılış törenine katıldı.

Kampanya ile aynı ismi taşıyan okulun açılış törenine Van Valisi Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, Erciş Belediye Başkan Vekili Nurettin Marufoğlu, Van İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Anaokulunun açılış Töreninde konuşan Vali Karaloğlu, iki bayramı bir arada kutladıklarını belirterek, "Bugün hem 23 Nisan, hem de Çocuklar Gülsün Diye Derneği`nin Yukarı Işıklı köyümüze kazandırmış olduğu bu güzel eğitim kurumunu açmanın sevincini, bayramını beraber yaşıyoruz. Bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum, gözlerinden öpüyorum. Çocuklar gülsün diye yola çıktığı ve daha sonra bu kampanyanın bir sivil toplum örgütüne dönüştüğü, şu an karşımızda ete, kemiğe bürünmüş bir şekilde bir anaokulu olarak duran bu faaliyetinden dolayı Gülben Ergen Hanımefendi`ye ve arkadaşlarına, bu kampanyaya destek veren herkese Van Valisi olarak halkım adına şükranlarımı ifade ediyorum" dedi.Erciş Kaymakamı Ramazan Fani ise, deprem sonrası devletin yanı sıra hayırsever vatandaşların da Van ve Erciş`te okul yapımı için seferber olduklarını söyledi. Fani, "Sivil toplum örgütlerimiz, vatandaşlarımız beklentimizin üstünde duyarlılık göstermiş hasar gören 17 okulun yerine tam 30 yeni okul yapılması planlanmış ve bu okulların bir kısmı tamamlanarak eğitim-öğretime başlamıştır. Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu biraz önce söylediğim duyarlılığın önemli bir göstergesidir. Değerli sanatçımız Gülben Ergen öncülüğünde Çocuklar Gülsün Diye Derneği`nin depremin psikolojik olarak en çok etkilediği çocuklarımıza yönelik bu güzide eğitim kurumunu çok kısa bir süre içinde tamamlayarak hizmete sokmuşlardır. Bu anlamlı hizmetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz" şeklinde konuştu.Daha sonra yoğun alkış arasında kürsüye gelen ünlü şarkıcı Gülben Ergen, Erciş`te olmaktan ötürü mutluğunu ifade etti. Ergen, "Depremden ötürü öncelikle Erciş`e, Van`a geçmişler olsun. Onlarca öğretmenimizi kaybettik. Onlarca vatandaşımızı kaybettik. Hepiniz çok büyük acılar çektiniz. Bu acıları Kaymakam Bey`in de söylediği gibi psikolojik olarak çok ağır yaralarla çocuklar aldılar. İnşallah Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu, yetiştirdiği öğrencileriyle ilkokula hazırladığı çocuklarla, atanan öğretmenleriyle, burada oynadıkları Oyunlarla yarınlara daha aydınlık, daha bilinçli yürüsünler ve kendilerini iyi hissetsinler. Van`da olmaktan, Erciş`te olmaktan, sizin köyünüzde olmaktan Yukarı Işıklı köyünde olmaktan çok mutluyum. Üniversite öğrencilerinin okulumuzun yapımında payı yüksek, onlar da bağış yaptılar. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Ben sadece aracıyım. Bu okulu size emanet ediyorum. Emanetimize iyi bakınız" dedi.


Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, Gülben Ergen`e Urartu süslemelerinden yapılan bir vazo ile plaket hediye etti. Ardından okulun açılış kurdelesini Vali Karaloğlu, Erciş Kaymakamı Fani, Erciş Belediye Başkan Vekili Nurettin Marufoğlu ile ünlü sanatçı Gülben Ergen birlikte kestiler. Açılışın ardından minik öğrenciler, davetlilere mini bir gösteri sundular. Ardından sınıfları gezen Gülben Ergen, kalabalık bir hayran grubu arasında aracına binerek Van`a hareket etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com