BİR OYUNCAK BİR TEBESSÜM PROJESİ, ÇOCUK BAYRAMI ÖNCESİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu , Türk Kızılay`ı İstanbul Çekmeköy Şubesi tarafından ``Bir Oyuncak Bir Tebessüm`` projesi kapsamında depremzede çocuklara getirilen oyuncakların, dağıtım törenine katıldı.

Van merkezde bulunan Sevgili Öğretmenim Anaokulu`nda düzenlenen Törende bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, Türkiye`nin depremzedelere yardımcı olmak için seferber olduğunu ve bugün dağıtılan oyuncakların da bu yardımlardan biri olduğunu bildirdi.

 

ACILARI DİNDİRMEK İÇİN, BÜTÜN BİR MİLLET SEFERBER OLDU

Van`ın ve Vanlının acısını dindirmek için bütün bir milletin seferber olduğunu ifade eden Karaloğlu, şunları söyledi:
``Bugün Çekmeköy Belediyesi`nin desteğiyle Kızılay Çekmeköy Şubesi`nin `Bir Oyuncak Bir Tebessüm` projesiyle tam 60 bin oyuncak tedarik edildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Van`daki çocuklarımız da sevinsin diye buraya getirdiler. Dün bir kısmını Erciş`te bir kısmını dağıtarak bir kısmını da dağıtılması için Milli Eğitim Müdürlüğü`ne tahsis ettiler. Bu oyuncaklar okullardaki öğrencilere dağıtılacak. Bu kampanyaya destek veren tüm sponsorlara teşekkür ediyorum.``

 

Yardımlar içerisinde bir lise öğrencisinin gönderdiği mektubu okuyan Kızılay Çekmeköy Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım ise deprem sonrası ihmal edilen çocukları oyuncaklarla sevindirmek için projeyi başlattıklarını kaydetti.
Türkiye`deki Kızılay Şubeleri arasında Van`a en çok yardım gönderen şube olduklarını da dile getiren Yıldırım, ``Depremden sonra yapılan yardımlar Van için önemli ve hayati değer taşıyan bir olaydı`` dedi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com