KATAR KIZILAY’INDAN VAN’A MOBİL SAĞLIK ARACI  

 
Katar Kızılayının Türkiye’ye İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığıyla hibe ettiği 2 gezici mobil sağlık aracından biri Van’a gönderilecek.


Katar Kızılayı İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığıyla Vanlı depremzedelerin barınması için 95 adet konteyner hizmete soktu. Edremit yolu üzerinde bulunan İHH Geçici Barınma Merkezi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara tahsis edilen konteynerlerde yaklaşık 250 kişi barınıyor. Katar Kızılayı Genel Sekreteri Adel Ali Al-Baker geçici konteyner kenti ve deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi. Van Valisi Münir Karaloğlu’numakamında ziyaret eden Al-Baker, Katar hükümetinin ve halkının geçmiş olsun dileklerini iletti. Katar Kralının Kızılay üzerinden depremzedeler için  yaptırdığı konteynerle birlikte İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) 2 adet gezici mobil sağlık aracı hibe ettiklerini belirten Al-Baker, her türlü tıbbi müdahalenin yapılacağı gezici mobil sağlık aracından birinin de Van’a gönderileceğini söyledi. Gezici Mobil Sağlık araçlarının İHH’nin İstanbul’daki merkezine teslim edildiğini kaydeden Al-Baker, Van’a gönderilecek mobil aracın, kırsalda kalan vatandaşların sağlık taramasında kullanılacağını bildirdi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaloğlu, Katar Kızılayının deprem sonrasındaki destek ve hizmetlerinden dolayı Katar Kızılayı Genel Sekreteri Adel Ali Al-Baker’e‘teşekkür’ etti. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası Vali Karaloğlu,  Katar Kızılayı Genel Sekreteri Adel Ali Al-Baker’e ziyaret anısına, üzerinde Urartu motiflerinin işlendiği şeker tabağı ve kentin tanıtımının yer aldığı tanıtım materyallerini hediye etti. Al-Baker de Karaloğlu’na kristal saat hediye etti. Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer’i de ziyaret eden KatarKızılayı Genel Sekreteri Adel Ali Al-Baker’e İHH Genel Merkez Temsilcisi Muhammet Yorgancı, İHH Van Temsilciliği’nde gönüllü doktor olarak görev yapan Halil İbrahim Çinkılıç da eşlik etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com