VALİ KARALOĞLU, KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMINA KATILDI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Kutlu Doğum Haftası’ programına katıldı.

Anadolu Öğretmen Lisesi`nin spor salonunda düzenlenen `Kutlu Doğum ve Kardeşlik` programına katılan Vali Karaloğlu ve protokol üyelerine görevliler tarafından lokum ve gül takdim edildi.  Ulu Camii İmam-Hatibi Salih Tanrıant’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Erçek Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin okuduğu Türkçe ve Kürtçe ilahilerle devam etti. Daha sonra kürsüye gelen İl Müftüsü Nimettullah Arvas, Kutlu Doğum Haftası kapsamında yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi verdi. Arvas, "Kutlu Doğum Haftası nedeniyle il genelinde 534 etkinlik düzenliyoruz. Her ilçemizde en az 5 etkinlik olmak üzere haftayı kutlamaya devam ediyoruz. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğumuz etkinliklerde Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevlendirdiği 12 katılımcı ilçelerde programlarını icra etmişler. Sosyal etkinliklerimiz devam etmektedir. Hasta ve ev ziyaretlerimiz devam ediyor" dedi.

Peygamber Efendimizin hayatını anlatan sinevizyon sunumunun ardından Konya`dan getirilen sema grubu sahneye çıktı.  Yaklaşık 2 saat süren program sonunda Vali Münir Karaloğlu, sema gösterisini yapan semazenleri tebrik etti. Programa Vali Karaloğlu’nun yanı sıra yardımcıları Murat Uzunparmak, Mehmet Yüzer, Zafer Coşkun, Bölge İstinaf Mahkemesi  Başkanı Mustafa Alper, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mirza Nadiroğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Faruk Alpaslan, kurum amirleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com