VALİ KARALOĞLU, GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİ KABUL ETTİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sonrası batı illerindeki kamu misafirhanelerine yerleştirilen Vanlı aileleri ziyaret eden gönüllü öğretmenleri kabul etti.

23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde Van’da meydana gelen depremlerin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yüzlerce aileye geçici olarak 80 ildeki kamu misafirhanelerine yerleştirdi. Aylardır memleketlerinden ayrı olan aileler Van Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başlattığı bir proje ile gönüllü öğretmenler tarafından barındıkları yerlerde ziyaret edildi. Proje kapsamında 40 öğretmen 22 ildeki kamu misafirhanelerine giderek, ailelerin sıkıntılarını dinledi. Van’a dönen gönüllü öğretmenler beraberlerinde İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül’le birlikte Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. İl Müdürü Öncül, proje hakkında bilgi verdikten sonra, gönüllü öğretmenlerin depremzedeleri ziyaretleri sırasında çekmiş oldukları görüntü ve fotoğrafların yer aldığı slayt gösterimi yapıldı. Daha sonra öğretmenler depremzedelerle yaptıkları görüşmeler ve yaşadıkları güzel anıları anlattı. Yaklaşık 1,5 saat süren ve sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası Vali Münir Karaloğlu, kısa bir konuşma yaptı. Gönüllü öğretmenlere, fedakârlıklarından dolayı teşekkür eden Karaloğlu, 22 il dışında kalan diğer kamu misafirhanelerindeki depremzedelerin de ziyaret edilmesini istedi. 

Depremzedelere Van’dan selam götürmelerini isteyen Karaloğlu, öğretmenler aracılığıyla da  ‘İl dışında kalan Vanlı hemşerilerimizi Haziran ayında okulların tatile girmesiyle birlikte Van’a bekliyoruz.’ çağrısını iletmelerini istedi.

 

“TÜRKİYE; DEPREM SONRASINDA VAN İÇİN KENETLENDİ”


Her krizin bir fırsat olduğunu ifade eden Karaloğlu: “Bizim kötü gördüğümüz her olayın bir rahmet tarafı da vardır. Yine bu depremi değerlendirirken bundan da toplum için bir rahmet çıkacağını bekledim zaten. İşte deprem sonrası Türkiye’nin Van için kenetlenmesi, sonra bizim gönderdiğimiz ve kendi imkânlarıyla giden çok sayıda aileye insanların sahip çıkması güzel bir kaynaşmaya imkân verdi. Bu kaynaşmanın; toplumun geneli için kısa, orta ve uzun vadede bir rahmet olacağını düşünüyorum.” dedi.


Vali Yardımcıları Zafer Coşkun ve Mehmet Yüzer’in de hazır bulunduğu toplantı sonrası ziyaret anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından Vali Karaloğlu, gönüllü öğretmenlerin ellerini tek tek sıkarak onları yolcu etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com