VALİ KARALOĞLU, GÜRPINAR AİLE SAĞLIĞI VE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, depremde hasar gören Gürpınar Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde Van’da meydana gelen ve Gürpınar İlçesi’nde de hissedilen depremde bazı kamu binalarında hasar meydana gelmişti.

Hükümet Konağı tedbir amaçlı boşaltılırken, Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi’ndeki hasar nedeniyle de poliklinik hizmetleri konteynerde veriliyordu. Binadaki hasar sebebiyle Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi binası arkasına prefabrikten yapılan bina ise tamamlanmak üzere. Önümüzdeki hafta içinde hizmete girecek olan prefabrik binada incelemelerde bulunan Karaloğlu, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak buraya bir semt polikliniği kurulması için İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar’a talimat verdi.  Karaloğlu, daha sonra az hasarlı olan binada incelemelerde bulunarak, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya’dan bilgi aldı. Buradaki incelemelerini tamamlayan Karaloğlu, Koyunyatağı Mahallesi’nde vefat eden Abdullah Aslan (90) isimli vatandaşın ailesine taziye ziyaretinde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com