VALİ KARALOĞLU, KALECİK TOKİ KALICI KONUTLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, TOKİ tarafından ihalesi yapılan Kalecik mevkiindeki depremzede kalıcı konutlarında incelemelerde bulundu.

Vali Karaloğlu, cumartesi günü mesaisini kalıcı konut inşaatlarını gezerek tamamladı. Sabahın erken saatlerinde kamu kurumlarını gezen Vali Karaloğlu, daha sonra makamında Karaman Valisi Süleyman Kahraman ve beraberindeki heyeti ağırladı. Karaloğlu, daha sonra Kalecik mevkiinde temeli atılan ve şuan Tünel seviyesinde olan 2 bin 458 kalıcı konut inşaat alanında incelemelerde bulundu.

 

Yüklenici firma yetkilileri tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, inşaatların son durumu hakkında bilgi aldı. İnşaatta demir bağlayan işçilerle de ayaküstü sohbet eden ve yaptıkları işin önemine vurgu yapan Karaloğlu, kalıcı konutlarla ilgili  kısa bir açıklama yaptı. TOKİ`nin ihalesini yaptığı deprem konutları sayısının şuana kadar 15 bin 323`e ulaştığını belirten Karaloğlu “Sayın Başbakanımızın koyduğu hedefe ulaşabilmek için AFAD, TOKİ ve müteahhitlerimiz çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Ağustos sonu ve Eylül başında kalıcı konutları hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz" dedi.  

 

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com