VALİ KARALOĞLU’NDAN YYÜ ÖĞRENCİLERİNE 100 ADET KONTEYNER SÖZÜ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Çakır ve Başkan Yardımcısı Arife Soydan’ı kabul etti.

23 Ekim’de yaşanan Van depreminin ardından ihtiyaç sahibi vatandaşlara Van Valiliği ekipleriyle yardım ulaştıran YYÜ Öğrenci Konseyi şimdi de okullarına dönmeye başlayan öğrencilerin sorunlarını kentin tepesindeki mülki idare amirine iletti. Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret eden Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Çakır ve Yardımcısı Arife Soydan, deprem sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı. Konsey Başkan Çakır, Mart ayının ilk haftasında Van’a dönmeye başlayan YYÜ öğrencilerinin tek sorunlarının barınma olduğunu, ayrıca öğrencilerin deprem psikolojisinden uzaklaştırmak için de sosyal etkinlik çadırına ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi. Şehir merkezinde öğrencikKonseyinin idari işlerini yürütmesi için bir büroya ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden çakır, Vali Münir Karaloğlu’ndan bu konulara destek istedi.


Vali Karaloğlu da öğrenci konseyi üyelerinin deprem sonrası ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmelerini memnuniyetle karşıladığını belirterek, öğrencilerin barınmaları için de Valilik tarafından oluşturulan 100 konteynerin tahsis edileceği sözünü verdi. Öğrencileri deprem psikolojisinden uzaklaştırmak için 85 metre karelik bir sosyal etkinlik çadırının da verileceğini belirten Karaloğlu, şehir merkezinde büro tahsisi konusunda da yardımcı olacağını sözünü verdi.   


YYÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Çakır ve Başkan Yardımcısı Arife Soydan, Vali Karaloğlu’nun yakın ilgisinden ve sorunlarının çözümü için kendilerine vereceği destekten dolayı teşekkür ettiklerini dile getirdi.  

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com