VALİ KARALOĞLU BİR DESTANDIR ÇANAKKALE KONFERANSINA KATILDI  

 
Van Valisi Münir Karaoğlu’nun katılımıyla, Anadolu Konteyner kentinde sosyal etkinlikler çadırında, Çanakkale Zaferi`nin 97.yıl dönümü münasebetiyle "Bir destandır Çanakkale" konulu bir konferans verildi.

Çanakkale ve Van Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği konferansa, Van Valisi Münir Karaloğlu, Vali Yardımcıları Atay Uslu ile Zafer Coşkun, daire amirleri ve çok sayıda depremzede vatandaşın katılımıyla gerçekleşen konferansa, araştırmacı-yazar İsmail Dönmez konuşmacı olarak katıldı.

 

Anadolu konteynır kentindeki sosyal etkinlikler çadırında verilen konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Çanakkale Zaferi`nin çok iyi bilinmesi gerektiğini belirten araştırmacı-yazar İsmail Dönmez, özellikle gençlerin atalarını iyi bilmesini istedi. Çanakkale Savaşı`nda şehit olan Mehmetçiklerin hayat hikayelerini anlatan Dönmez, özellikle gençlerin atalarını çok iyi anlaması gerektiğini söyledi. Dönmez, "O kahraman dedelerimizin selamlarını, kokularına getirdim size. Onların size selamı var. O dönemi iyi anlamamız lazım. bu milleti kimse yıkamaz ve bölemez. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içinde olalım ve atalarımızı çok iyi anlayalım" dedi.

Dönmez ‘in, bir Çanakkale şehidinin hikayesini anlatırken koynundan Türk bayrağını çıkarıp, "İşte onlar bunun için şehit oldular" demesi, çadırda bulunan herkesten büyük alkış aldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com