VAN’DA 14 MART TIP BAYRAMI KUTLANDI  

 
14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir kutlama programı gerçekleştirildi.

Programa; Van Valisi Münir Karaloğlu, Yardımcısı Hakan Alkan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, YYÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Berktaş ile doktorlar ve kurum personeli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal bir konuşma yaptı.

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR


Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen depremlerde sıkıntılı bir dönem geçirildiğini belirten Battal, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Van’a iki kez gelerek kentin yeniden kalkınması için çok büyük destekler sağladığını bildirdi. Van halkı adına Başbakan Erdoğan’a müteşekkir olduklarını ifade eden Battal: “Biz idarecilerin ikinci büyük şansı ise; Valimizin, Kocaeli depreminin tecrübelerini İlimize aktarmasıdır. Sayın Valimiz; deprem sonrasında iyi bir organizasyon yapılmasını sağladılar ve konteyner kentlerin kurulmasına öncülük ettiler. Ayrıca kendisini her aradığımızda görüşme fırsatı bulduk ve sorunlarımızı rahatlıkla iletip kendisinden önemli destekler aldık. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.


Tıp camiasına, depremde yaptıkları fedakârlıklarından dolayı teşekkür eden Battal: “Her meslek grubunun yapması gereken ve yaptığı çalışmalar var. Ancak hekimleri farklı değerlendiriyorum. Sağlık çalışanlarını farklı değerlendiriyorum. Gecenin herhangi bir saatinde ihtiyacımız olduğunda, deprem sürecinde sağlık çalışanlarının hiçbir şey düşünmeden koşa koşa görevlerinin başında bulunduklarını gördük. Bu da, bizlere cesaret verdi, mutluluk veriyor. Depremde ve sonrasında göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

DEPREM SONRASINDA VAN, SAĞLIKTA YENİ BİR SÜRECE GİRDİ


YYÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner de bir konuşma yaptı. 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen depremlerden sonra Van’da yeni bir sürece girildiğini anımsatan Öner: “Bu yeni dönemde -zaruri şartlardan dolayı- İlimizdeki sağlık çalışanları tek bir binada çalışmak durumunda kaldılar.

Sağlık Bakanlığının deprem öncesine yetişen bu devasa ve modern hastanesi, bu zor koşullarda çok önemli işlevler görmüş ve vatandaşımıza, sağlık çalışanlarına rahat bir nefes aldırmıştır. İnşallah kısa bir süre sonra açmayı planladığımız üniversite kampus alanı içerisindeki tıp fakültesi hastanesi ise sağlık hizmetlerinde önemli bir rahatlama sağlayacaktır.” dedi. Deprem sonrası yaşanan zor şartlara rağmen görevlerini başarıyla yapan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Öner, Erciş depreminde hayatını kaybeden Dr. Ramazan Sansür ve Dr. Muammer Yılmaz ile diğer sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileğinde bulundu.


Yapılan konuşmaların ardından Vali Münir Karaloğlu, Vali Yardımcısı Hakan Alkan, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan ve diğer protokol üyeleri bu yıl ‘Profesör’ akademik unvanı alan doktorlara cüppelerini giydirdiler.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com