VALİ KARALOĞLU’NDAN YATAĞA MAHKÛM ERCANA TEKERLEKLİ SANDALYE  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu’nun, daha önce konteynerde ziyaret ederek tekerlekli sandalye sözü verdiği Ercan Aslan’ın bu isteği yerine getirdi. Vali Karaloğlu’nun talimatıyla alınan tekerlekli sandalye Ercan Aslan’ın ailesine teslim edildi.

Vali Karaloğlu, ziyaret ettiği ve sıkıntılarını dinlediği depremzedelerin sorunlarını tek tek çözüyor. Karaloğlu, 20 yıldır yatağa mahkum Ercan Aslan’ın Eminpaşa Mahallesi Fidanlık mevkiinde kurulan Hacı Mehmet  Konteyner Kentt’e bulunan ailesini  1 hafta  önce ziyaret ederek sıkıntılarını dinlemişti. Vali Karaloğlu, ziyaret sırasında sara hastası olan ve bedensel özürlü Ercan Aslan’ın ihtiyacı olan tekerlekli sandalye alınması sözünü vermişti. Karaloğlu’nun talimatını yerine getiren bürokratlar siparişi verilen tekerlekli sandalyeyi kargodan alarak aileye teslim etti.  

 

Van Valisi Münir Karaloğlu’na teşekkür eden anne Erdemcan Aslan:  “Ercan’ı dışarı çıkarmak istiyordum. Ancak kucağıma alıp dışarı çıkarmak çok zor olduğu için evde yatağa sürekli mahkûmdu. Vali beyin bizi ziyarete gelmesinden sonra tekerlekli sandalyeye kavuştuk. Havalar ısınınca Ercan’ı tekerlekli sandalyesine bindirerek dışarı çıkaracağım. Bizi ziyarete gelen ve sorunlarımızla ilgilenen Valimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com