VALİ KARALOĞLU, KONTEYNER KENTLERDEKİ DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARETE DEVAM EDİYOR.  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, hafta sonunu konteyner kentlerde kalan depremzede vatandaşları ziyaret ederek geçirdi.

Hafta içinde Ankara’da çeşitli bakanlıkların deprem sonrası Van’ın kalkınması için yaptığı toplantılara katılan Vali Münir Karaloğlu, kente döner dönmez önce bürokratlarıyla değerlendirme toplantısı yaptı, ardından da konteyner ziyaretlerine devam etti. Konteyner kentlerden sorumlu mülki idare amiri Mehmet Özer’in tespit ettiği dar gelirli vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

 

BABAYA İŞ BULUNACAK


İlk olarak Erciş yolu üzerinde bulunan Tahir Paşa Konteyner kente giden Karaloğlu, bir lokantada bulaşıkçılık yapan Gülmez ailesini ziyaret etti. 23 Ekim’de meydana gelen depremin 2. günü Serhat’ın dünyaya gelmesiyle 5 kişilik nüfusa sahip olan Hikmet Gülmez, oto sanayi sitesinde bulunan bir lokantada bulaşıkçılık yapıyor. Baba Hikmet Gülmez, deprem sonrası evi ağır hasarlı olunca Valilik tarafından konteynere yerleştirilmiş. Geçirdiği hastalık sebebiyle ayaklarından rahatsız olan Hikmet Gülmez, ağır işte çalışamıyor. 5 yaşındaki oğlu Cebrail’in de kalça çıkıklığı sebebiyle yürüme zorluğu çektiği Gülmez ailesinin sorunlarını dinleyen Karaloğlu, babaya da özel firmada iş bulması için bürokratlarına talimat verdi.

 

CEYLAN, AİLESİNE İKİNCİ KONTEYNER


Vali Karaloğlu, daha sonra aynı konteyner kentte kalan Ceylan ailesini ziyaret etti. Babalarını 15 yıl önce kaybeden ve ailenin tek erkek çocuğu Rasim Ceylan, 2 çocuğu ile birlikte annesi ve 10 kişilik aileye bakıyor. Bir lokantada işçi olarak çalışan Rasim Ceylan’n babadan kalma evi ise depremde ağır hasarlı olunca konteynere yerleştirilmiş. Ceylan ailesinde kişi sayısı fazla olunca Rasim Ceylan; eşi ve 2 çocuğu ile birlikte ağır hasarlı evde geceyi geçiriyor. Ceylan ailesinin sorunlarını dinleyen Karaloğlu, Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi’ne giden Yıldız’ın servis ücretinin Vakıf tarafından karşılanması ve kalabalık olan aileye de ikinci bir konteyner daha verilmesi talimatını verdi. Karaloğlu, ailenin ikram ettiği çayı içtikten sonra beraberinde getirdiği gıda paketi ve giyim eşyasını Ceylan ailesine teslim ettikten sonra buradan ayrıldı.

 

PAZAR GÜNÜ SELÇUKLU KONTEYNER KENTTE


Vali Münir Karaloğlu’nun pazar günkü durağı ise İpekyolu üzerinde bulunan Selçuklu Konteyner Kent oldu. Karaloğlu, ilk olarak sara hastası olan ve işsiz Ömer Acer’in konteynerini ziyaret etti. Depremde kiracı olduğu evin ağır hasarlı olması sebebiyle konteynere yerleştirilen 3 çocuk babası Ömer Acer’in sıkıntılarını dinleyen Karaloğlu, okula giden çocuklarının Şartlı Nakit Transferi’nden (ŞNT) faydalanmaları için talimat verdi. Acer ailesine bir de televizyon hediye eden Karaloğlu, beraberinde getirdiği giyim eşyası, gıda paketi ve zarf içindeki nakdi yardımı teslim ettikten sonra aynı konteyner kentte bulunan Tomay ailesini ziyarete gitti. Belindeki rahatsızlık sebebiyle ağır işlerde çalışamayan ve zaman zaman çobanlık yapan 6 çocuk babası Kenan Tomay’ın sorunlarını dinledi. Süphan İlköğretim Okulu 8. sınıfında okuyan ve okul birincisi olan Eylem’le yakından ilgilenen Karaloğlu, zor şartlarda okuyamaya çalışan diğer çocuklara eğitimlerine devam etmeleri tavsiyesinde bulundu. Beraberinde getirdiği giyim eşyası, gıda paketi ve zarf içindeki nakdi yardımı aileye teslim ettikten sonra aile ziyaretlerini tamamladı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com