ÜRETİCİLER BİRLİĞİ’NDEN VALİ KARALOĞLU’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ  

 
Van Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Nurhan Dayan ve Yönetim Kurulu Üyeleri; deprem sonrasında çiftçilerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Van Valisi Münir Karaloğlu’na ‘teşekkür’ ziyaretinde bulundu.

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde yaşanan depremlerin ardından ahırları yıkılan ve hayvanları telef olan çiftçilere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 3 bin 600 adet hayvan barınağı yapıldı, 61 milyon TL de  yem desteği verildi. Hayvanları telef olan çiftçilere de, telef olan hayvanın aynı cinsi alınıyor.

Deprem sonrası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Van Valisi Münir Karaloğlu, köy köy dolaşarak çiftçilerin sorunlarını dinledi. Bakanlığın verdiği destekle deprem nedeniyle meydana gelen sorunlardan çok fazla etkilenmeyen çiftçiler adına; Van Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Nurhan Dayan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ettiler.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’den de randevu isteyen birlik yönetimi, verilen desteklerden dolayı Bakan Eker’e ‘teşekkür’ mektubu yazdı. Birlik yönetimini Makamında kabul eden Vali Karaloğlu da yaşanan depremden dolayı çiftçilere ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Deprem sonrası işini en iyi yapan kurumların başında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geldiğini belirten Vali Karaloğlu, Bakanlık personelinin yaptığı hızlı çalışma ile çiftçilerin sorunlarının kısa sürede çözüldüğünü kaydetti. Karaloğlu: “Bakanlık personelinin yaptığı başarılı çalışmaları diğer bakanlıklara da örnek gösteriyorum. Deprem sonrası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker Bey 12 gün bu bölgede kaldı. Deprem bölgesinde bu kadar uzun süre kalmak kolay bir iş değil. Ancak Sayın Bakanımız bıkmadan, usanmadan köy köy dolaşarak çiftçimizin yanında oldu ve sorunlarını çözmek için de büyük bir çaba sarf etti. Bunun da karşılığı kısa sürede verildi. Deprem sonrası 3 bin 600 adet hayvan barınağı kuruldu.  Telef olan hayvanların yerine de aynı cinsten hayvan alınıyor. Ayrıca yem desteği olarak da toplam 61 milyon TL, ocak ayı sonu itibariyle çiftçilerimizin hesabına aktarılacak. Verilen destekler umarım hayvancılıkta kullanır diye temenni ediyorum.” dedi.

Van Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Nurhan Dayan da; çiftçinin deprem sonrası sorunlarının çözümünde çaba sarf eden Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür etti. Deprem sonrası esnafın kepenk kapattığını, kamu çalışanlarının kenti terk ettiğini; ancak kendilerinin bir gün dahi olsun Van’dan ayrılmadıklarını kaydeden Dayan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaların önemli olduğuna vurgu yaptı. Dayan: “23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde Van ve Erciş ilçesi büyük bir felaket yaşadı. Bu felaketten de en çok etkilenenler; hayvan yetiştiricileri oldu. Ancak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar, çiftçiye verdiği destekler yetiştiricimize moral olmuştur. Deprem sonrası kentimize yaklaşık olarak 62 ile 65 milyon lira arasında sıcak para giriyor. Bu kaynağın ilimizin ekonomisine önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Bakanlığımıza ve Valiliğimize yetiştiriciler adına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com