VALİ KARALOĞLU, SOSYAL PAYLAŞIMLA GELEN AKÜLÜ ARACI TESLİM ETTİ  

 
Vali Münir Karaloğlu, sosyal medya üzerinden yapılan kampanyada Cüneyt Karakaya isimli hayırsever vatandaşın gönderdiği akülü aracı; doğuştan yürüme engelli olan Ayşe Kızıltaş isimli bayana teslim etti.

23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde Van’da meydana gelen depremlerin ardından Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Kamuoyunun Van’a dikkatini çekme konusunda sosyal medyanın önemi büyük.

Deprem sonrası ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırmak isteyen Burhan İnan isimli Vanlı da ‘sivil gönüllü yardım dağıtım ekibi’ kurdu. İnan, sosyal paylaşım sitesi twiter üzerinden doğuştan yürüyemeyen Ayşe Kızıltaş, (45) isimli bayanın ihtiyacı olan bir adet akülü araç için yardım kampanyası başlattı. Cüneyt Karakaya isimli hayırsever vatandaş; ailenin ihtiyacı olan bir adet akülü araç, isminin açıklanmasını istemeyen  bir vatandaş ise ailenin ihtiyacı olan çamaşır makinesi ve kanepe gönderme sözü verdi. Akülü araç ve beyaz eşya kargo ile Van’a gönderildi. Vali Münir Karaloğlu da malzemeleri aileye teslim etmek üzere Kalecik Köyü’ne gitti. Çadırda yaşayan aileyi ziyaret eden Karaloğlu, ailenin bireyleriyle tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi. Deprem sonrası Türk halkının Van’a yardım etmek için adeta birbirleriyle yarıştığını belirten Karaloğlu, Kızıltaş ailesine gönderilen yardımlardan dolayı hayırsever vatandaşlara teşekkür etti. Çocuklara çikolata ve oyuncak veren Vali Karaloğlu, 82 yaşındaki anne Eprus Kızıltaş’a da zarf içinde bir miktar para ve bir paket lokum verdi. Kalecik Köyü sakinlerinin de sorunlarını dinleyen Vali Karaloğlu, daha sonra buradan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com