VAN’IN İKİNCİ DEV HASTANESİ DE AÇILIYOR  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sonrası yapımına ara verilen ve Mart ayında bitirilmesi planlanan 400 yataklı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Karaloğlu, hükümet tarafından hastanenin teknik altyapı ve tefrişatı için 67 milyon TL daha ek kaynak gönderdiğini bildirdi.

Geçtiğimiz yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan 510 yataklı 5 yıldızlı konforundaki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir benzeri de YYÜ Zeve yerleşkesinde yapılıyor. Yapımına 2 yıl önce başlanan ve 2011 yılı sonu itibariyle hizmete açılması planlanan hastane inşaatı 23 Ekim ve 9 Kasım’da Van’da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından durma noktasına gelmişti. Hükümetin 67 milyon TL ek kaynak gönderdiği hastanede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. deprem sonrası Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayan YYÜ Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetimi bir yandan da yeni hastaneye taşınmak için hazırlık yapıyor. Modern cihazlarla yeni yeni ameliyathane ve servisler oluşturulurken, bir yandan da hastanenin tefrişatı yapılıyor. Vali Münir Karaloğlu da mesaisinin büyük bir bölümünü Zeve kampusunda bulunan hastane inşaatı, kapalı spor salonunda hizmet veren Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Merkezi, İsrail hükümeti tarafından gönderilen çelik galvanizle yapılan yurt ve konteynırlarda incelemelerde bulundu.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner’in karşıladığı Vali Karaloğlu, hastane inşaatını gezerek son durum hakkında bilgi aldı. Hastanenin servislerini ve ameliyathane bölümlerini de gezen Karaloğlu, yüzde 95’lik bölümü tamamlanan binanın cihaz ve tefrişatlarının da kurulmasını istedi. Rektör Prof. Dr. Peyami Battal ise Mart ayına kadar eksik kalan bölümlerle birlikte ve tefrişatını da bitirmeyi planladıklarını söyledi.  Vali Karaloğlu, hastane inşaatındaki incelemelerinin ardından  Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu tarafından karşılanan Karaloğlu, tedavi olmak için sıra bekleyen vatandaşlra ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, diş tedavi üniteleri ve laboratuarları gezerek bilgi aldı. Vali Karaloğlu, daha sonra Melikşah Öğrenci Yurdu arazisine İsrail hükümeti tarafından gönderilen çelik galvanizli malzeme ile yapılan prefabrik yurdunu gezdi. Yetkililerden bilgi alan Karaloğlu, yüklenici firma yetkilisine çalışmaların hızlandırılmasını ve biran önce bitirilmesini istedi.  Son olarak Tıp Fakültesi Dekanlık binasının arazisine kurulan konteynirleri gezen Karaloğlu, burada kalan öğrencilerle sohbet ettikten sonra Zeve kampusundan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com