VALİ KARALOĞLU, YARDIM DAĞITIM EKİBİYLE YEMEKTE BULUŞTU  

 
Vali Münir Karaloğlu, Van’da meydana gelen deprem felaketinin ardından oluşturulan `Yerinde Tespit ve Dağıtım Ekibi’ görevlileriyle moral yemeği yedi.

Deprem sonrası Vali Yardımcısı Zafer Coşkun’un başkanlığında kurulan `Yerinde tespit ve dağıtım` ekibinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Ar-Ge biriminde görevli 10 öğretmen ve İş-Kur aracığıyla işe alınan geçici işçilerden oluşuyor. Vali Münir Karaloğlu’da ekibin görev yaptığı İMBK Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürlüğü`nde öğle yemeği yedi. Vali Yardımcıları Zafer Coşkun ve Nurullah Ertaş’ın katıldığı programın sunumunu Ar-Ge Proje Koordinatörü Nurcan Alpaslan yaptı. Sıcak bir ortamda yenilen yemeğin ardından  180 kişilik `Yerinde Tespit ve Dağıtım` ekibinin yaptığı çalışmalardan oluşan slayt gösterisi sunuldu. VALİ KARALOĞLU’NA TABLO SÜPRİZİ

Slayt gösterisinin ardından gönüllülerden Erkan Kurutan ve Umut Çakır, Vali Karaloğlu’na bir sürpriz yaptı. Kurutan ve Çakır, Vali Karaloğlu’nun çadır ziyareti sonrası sevgiyle sarıldığı ‘Siti’ ninenin fotoğrafından yaptıkları yağlı boya tablosunu hediye etti. Bu hediye karşısında oldukça duygulanan Karaloğlu, gönüllüleri tebrik etti.  Burada bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, Van`da yaşanan yıkıcı depremlerin ardından vatandaşa daha rahat ulaşmak için ‘Beyaz Masa’’yı oluşturduklarını, gelen talepleri de beyaz masa üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını söyledi.


-“YAĞMUR, ÇAMUR DEMEDEN KAPI KAPI DOLAŞTILAR”
Ekipte bulunan görevlilerin yardımları ulaştırırken ve ihtiyaç tespitinde gösterdikleri özveriden dolayı kutlayan Karaloğlu, şunları kaydetti:”Van’da meydana gelen depremden sonra şunu gördük ki; vatandaşın bir kısmı yardım talep ediyor ve alabiliyor. Ancak vatandaşın büyük bir çoğunluğu özellikle gerçek ihtiyaç sahipleri bize gelemiyor ve yardıma ulaşamıyordu. O günlerde valilik kriz merkezine bağlı olarak ‘Beyaz Masayı’ oluşturduk. Vatandaşımız taleplerini beyaz masa üzerinden ihtiyaçlarını bize bildirdiler. Ve daha sonra da bugün bu salonda olan 170 kişilik ‘Tespit ve Dağıtım Ekibi’ dediğimiz ‘Acil Müdahale Ekibini’ kurduk. Bu arkadaşlar gerçek ihtiyaç sahibi olup da bize ulaşamayan devletin kapısına varacak mecali olmayan vatandaşlarımızı bizzat mahallelerinde çadırlarında ziyaret ettiler. Daha sonra tespit ettikleri ihtiyaçlarını bizzat elleriyle vatandaşımıza ulaştıran soğuk, yağmur, çamur demeden sokak sokak, çadır çadır ev ev dolaşan bu arkadaşlarımın hepsini kutluyorum, hepsinin gözlerinden öpüyorum. Gerçekten işlerin en zorlarından bir tanesini bu arkadaşlar yaptı. Fırsatımız olsa da birgün bunlarla beraber gezme şansımız olsa. Bunların mahallelerde karşılaştıkları zorlukları görme şansımız olsa. Ama bu arkadaşlarımız hiçbir şeyden yılmadan kendi şehirlerine, kendi hemşerilerine, kendi toplumlarına zor günlerinde ‘bu devlet nerede diye’ soranlara ‘İşte biz buradayız. Valilik adına biz buradayız’ ve sizin ihtiyaçlarınızı gidermek için seferberiz’ dediler. Ve vatandaşın sorununu yerinde tespit ettiler ve yerinde giderdiler. Bu projede emeği geçen vali yardımcımız, öğretmen arkadaşlarımız, bölge sorumlularımız, bizzat sahada çalışan zorlukları yaşayan bütün arkadaşları kutluyorum. İnşallah rabbim bize bir daha böyle bir felaket yaşatmaz. Ama böyle bir şey olursa, elimizde işini bilen, eğitilmiş, tecrübe edinmiş bir ekibimizin de olduğunu ifade etmek istiyorum.

Ekiplerin yaklaşık 2 ay boyunca çeşitli hizmetler yürüttüğü çadırları da ziyaret eden Vali Karaloğlu, daha sonra okuldan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com