ÇADIR KENTLERDE SPORTİF FAALİYETLER DEVAM EDİYOR  

 
Vali Münir Karaloğlu, Van’daki çadır kentler arasında düzenlenen Masa Tenisi Turnuvasında dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

Van Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 6 çadır kentte 15 gündür devam eden ‘Masa Tenisi Turnuvası’ final karşılaşmaları Et ve Balık Kurumu’nda yapılan müsabakalarla sona erdi. Her çadır kentten 5 kız ve 5 erkek olmak üzere toplam 10, genel toplamda ise 60 sporcunun yer aldığı final müsabakalarını Van Valisi Münir Karaloğlu da izledi. Çadır kentler koordinatörü Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’in de izlediği final karşılaşmalarında erkeklerde birinciliği Et Balık Çadır Kent’ten Mehmet Kızılkaya, ikinciliği yine aynı çadır kentte İsmail Kızılkaya, üçüncülüğü ise Mehmetçik Çadır Kenti’nden Furkan Tekin elde etti. Kızlarda ise birinciliği Et Balık Çadır Kent’ten Özlem Aldırmaz, ikinciliği 75. Yıl Çadır Kent’ten Tuba Koltas, üçüncülüğü Mimar Sinan Çadır Kentten Bahar Koltas elde etti. Final karşılaşmaları sonunda dereceye girenlere madalya ve ödüllerini; Vali Karaloğlu, Vali Yardımcısı Demirbaş ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir verdi. Vali Karaloğlu, eline raket alarak masa tenisi turnuvasında ikinci olan Tuba Koltas isimli sporcu ile de mini bir maç yaptı.-“DEPREMİ FIRSATA ÇEVİRMEK İSTİYORUZ”
Vali Karaloğlu, turnuva ile ilgili gazetecilere açıklamada bulundu. Depremden etkilenen çocukları, gençleri deprem psikolojisinden uzaklaştırmak amacıyla sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere yönlendirdiklerini kaydeden Karaloğlu, çocukların sosyal etkinliklere katılmasını ise bir fırsat olarak gördüklerini bildirdi. Sosyal ve kültürel etkinliklerin konteynır kentlerde de devam edeceğini ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti: ”Her branştaki tüm etkinlikler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın oluşturduğu çadırlarda ve federasyonların verdiği imkânlarla bütün çadır kentlerimizde devam ediyor. Bu faaliyetlerimiz şimdilerde oluşturulan konteynır kentlerde de devam edecek. Hedefimiz; çocuklarımızı ve gençlerimizi deprem ortamından, deprem psikolojisinden uzaklaştırmaktır. Depremde çocukların sosyal etkinliklere katılmasını bir fırsat olarak görüyoruz. Çadır kentlerde her branşta yetenekli olan çocuklarımızı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı antrenörlerimiz yardımıyla tespit ediyoruz. Onları, yeteneklerine göre lisans altına alıyoruz. Böylelikle Van’daki lisanslı sporcu sayısında çok ciddi bir artış olacağını tahmin ediyoruz.”

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com