TÜPRAŞ ÇALIŞANLARINDAN VANLI DEPREMZEDELERE 60 BİN TL YARDIM  

 
TÜPRAŞ ve Petrol-İş Genel Merkezi’nin çalışanlar arasında düzenlediği Van için yardım kampanyasında toplanan 60 bin TL nakdi yardım makbuzu Van Valisi Münir Karaloğlu’na makamında teslim edildi.

23 Ekim ve 9 Kasım’da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından kurum ve kuruluşların
Van’a yaptığı ayni ve nakdi yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda Vanlı depremzedelere bir destek de Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu olan TÜPRAŞ çalışanlarından geldi. TÜPRAŞ yönetimi ve Petrol-İş Sendikası Genel Merkezi yetkililerinin öncülük ettiği kampanyada 60 bin TL toplandı. Van Valiliği’nin Vakıfbank’ta açtığı deprem yardım hesabına yatırılan TÜPRAŞ ve sendika yetkilileri Van’a gelerek, Vali Münir Karaloğlu’na hem geçmiş olsun dileklerini iletti hem de bağış makbuzunu teslim ettiler.  Çalışanların ve kurum yöneticilerinin ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten TÜPRAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Bayraktar, 1999’da Marmara depremini yaşayan çalışanlarının bu konudaki duyarlılığının aktararak devam ettiğini, ayni yardımlar yerine nakdi yardım toplamayı uygun gördüklerini kaydetti. Bayraktar: “İşçilerimiz arasında topladığımız paraları hesaba aktardık. Ardından çalışanlarımız adına sizlere seçmiş olsun dileklerimizi iletmek amacıyla Van`a geldik. Umarım Van kenti çok kısa sürede toparlanır ve eskisinden daha iyi konuma gelir.” dedi.


TÜPRAŞ yönetimine, çalışanlarına ve Petrol-İş Sendikası yöneticilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Vali Münir Karaloğlu, Van esnafının yeniden ayağa kalkması için ayni yardımlar yerine az da olsa nakdi yardımların gönderilmesi çağrısını yineledi. Esnafı ayağa kalkmayan bir şehrin ayağa kalkmasının mümkün olamayacağına işaret eden Karaloğlu, şunları kaydetti: “Biz artık yardımların ayni olarak gelmesini istemiyoruz. 2 ay boyunca Türkiye`nin her tarafından ayni yardımlar yoğun bir şekilde geldi. Biz vatandaşa ayni yardımı verdikçe esnafı bitirdik. Şehri ancak esnafla ayağa kaldırabilirsiniz. Esnafı ayağa kalkmayan bir şehir ayağa kalkamaz. Şimdi Van`a yardım gönderen hayırseverlerimize `Bize ayni yardım gönderme. Az veya çok hiç önemli değil. Bize nakdi yardım gönder. Biz buradaki esnaftan alıp vatandaşa dağıtalım` istiyoruz. Vatandaşın ihtiyaçları bitmiş değil. İstanbul`dan kazak alıp Van`a gönderilmesin. Para bana gönderilsin ki ben buradaki esnaftan alayım, böylelikle onun da kandiline yağ damlasın. O da ayakta kalsın. Tüpraş ve Petrol-İş Sendikası`nın yaptığı çok doğru bir çalışma. Depremin ilk günlerinde biz kent merkezinde işyerleri açık olmadığı için bir şey alamıyorduk. Ancak şu anda işyerleri açıldı. Esnafımız artık tezgâhını açtı, işlerinin başında. Artık bizim buradaki esnafa da katkı sağlamamız lazım ki ayakta tutunabilelim.” diye konuştu.

Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası 60 bin TL’nin banka dekontu TÜPRAŞ Genel Müdürü Yılmaz Bayraktar, Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Mustafa Mesut Tekik ve TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Seval Kızılcan tarafından Vali Münir Karaloğlu’na teslim edildi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com