VALİ KARALOĞLU, KONTEYNER KENT`TE NİKAH ŞAHİDİ OLDU  

 
Vali Münir Karaloğlu, Abdulbari ve Hülya Çalışkan çiftinin nikah şahitliğini yaptı. Karaloğlu, gelin ve damada birer adet çeyrek altın taktı.

Yaşanan depremlerle sarsılan Van`da hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlarken, depremzedelerde konteyner ve çadırkent hayatına alışmaya çalışıyor.  23 Ekim öncesi düğün yaparak dünyaevine giren Abdulbari Çalışkan(29) ve Hülya Gültepe(19), resmi nikah işlemlerini başlattıkları sırada deprem oldu. Depremde evleri yıkılan çift, çadır veya konteyner için başvuru yaptı. Ancak resmi nikah işlemleri tamamlanmadığı için bekar görünen çifte, konteyner ve çadır verilemedi. Evli olan ama resmiyette bekar görünen çift, yaşadıkları sıkıntıları Van Valisi Münir Karaloğlu`na anlattı. Vali Karaloğlu’nun talimatıyla çift için nikah töreni düzenlendi.

 

VALİ KARALOĞLU’NDAN GELİN VE DAMADA BİRER ALTIN


Eminpaşa Mahallesi Fidanlık mevkiinde bulunan ‘Hacı Mehmetağa’ konteyner kentte düzenlenen nikahı Belediye Başkanı Yardımcısı Abdurrahman Doğar kıydı. Çiftin nikah şahitliğini ise Vali Münir Karaloğlu, mülki idare amirleri ve konteyner kent koordinatörleri Bilal Şentürk, Mustafa Çiftçi yaptı. Nikah sonrası Karaloğlu, evlilik cüzdanını gelin Hülya Çalışkan’a konteynerin anahtarını ise damat Abdulbari’ye verdi. Çalışkan çiftini kutlayan ve ömür boyu mutluluk dileklerini ileten Karaloğlu, “Deprem sonrası yaşadığımız acılar ve sıkıntılardan sonra Hülya ile Abdulbari’nin bu mutlu gününü hep beraber yaşıyoruz. Ben her şeyden önce Abdulbari ile Hülya’nın bugün imzalarıyla beraber başladıkları bu evlilik süreçlerini, mutlu bir şekilde sürdürmelerini temenni ediyorum. İnşallah depremsiz, felaketsiz bir hayat sürerler diye de dua ediyorum” dedi. Karaloğlu, konuşmasının sonunda yeni çifti tebrik ederek, gelin ve damada birer çeyrek altın taktı.


BAKAN ŞEHİN’DEN 1 HAFTA BALAYI


Nikaha katılan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ünal Öncül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yeni çiftin Antalya’da bir hafta balayı hediye ettiğini açıkladı. Balayı haberini öğrenen aile sakinleri de kararı alkışlarla destekledi. Nikah sonrası gelin Hülya Çalışkan, kendilerine bu imkanı sağlayan Van valisi Münir Karaloğlu’na teşekkür ederek “Konteynerde de olsa nikahımızın kıyılması beni çok mutlu etti. Şuan çok mutluyum. Acılar yaşandı, depremle mağdur olduk. Ancak bugün konteyner de olsa başımızı sokacağımız bir yer, bir yuvamız oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com