VAN`DA TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, yaşanan depremlerden dolayı eğitim ve öğretime verilen aranın telafisi için ilde bu yılki yarıyıl tatilini kaldırdıklarını açıkladı.

Van Valisi Münir Karaloğlu, 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen depremlerden dolayı Van merkez ve Erciş ilçesi ile köylerinde eğitim öğretime 10, diğer ilçelerde ise 6 hafta ara verdiklerini kaydetti. Düzenlediği basın toplantısında, eğitim ve öğretime verilen aranın telafisi için ilgili yönetmelik gereği bazı tedbirler aldıklarını ifade eden Vali Karaloğlu, "İlgili yönetmelikte öğretmensizlik, sel, yangın, deprem gibi olağanüstü hallerde eğitim ve öğretime verilen aranın kapatılması için yoğunlaştırılmış eğitim öğretim programının uygulanması öngörülüyor. Biz de yaşanan depremden dolaylı ocak ayında uygulanacak olan sömestri tatilini Van ve ilçelerinde kullanmayacağız. Öğrenciler 3 Şubat 2012 tarihinde birinci dönem karnelerini aldıktan sonra 6 Şubat günü eğitim öğretimin ikinci dönemine başlayacak" dedi.

ÖĞRENCİLER HAFTADA 6 GÜN EĞİTİM ÖĞRETİM GÖRECEK
Alınan tedbirler arasında haftada 6 gün eğitim ve öğretimin verilmesinin de yer aldığını kaydeden Vali Karaloğlu, "İkinci dönemden itibaren Van ve ilçelerinde okullar haftada 5 gün yerine 6 gün açık olacak ve eğitim öğretime devam edilecek. Günlerin uzamasıyla birlikte 1 Mart 2012 tarihinde itibaren ise Van ve Erciş ilçesinde her gün bir saat ek ders yapılacak. Okulların türlerine ve çevrelerine göre bu ilave zamanı okul müdürleri belirleyecek ve öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek" açıklamasını yaptı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com