VALİ KARALOĞLU, ZAMANINDA KONTEYNER KENTİ TESLİM ETMEYEN YÜKLENİCİ FİRMA YETKİLİSİNE TEPKİ GÖSTERDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, depremzedeler için kurulan konteyner kenti zamanında teslim edemeyecek olan firma yetkilisine tepki gösterdi. Karaloğlu “İnsanlar soğuktan donmak üzere, bana konteynerler 15 Ocak’ta teslim edileceği söyleniyor. Böyle bir rezalet olur mu? Bize taahhüd edilen 5 Ocak tarihine uyulmasını istiyorum” dedi.

23 Ekim ve 9 Kasım’da Van’da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından kesin hasar tespit çalışmalarında 28 bin 500 ağır ve yıkık hasarlı konut tespit edildi. Depremin 15’nci gününde başlayan konteyner kurma çalışmaları ağır kış şartlarına rağmen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Van Valisi Münir Karaloğlu da altyapı çalışmalarının devam ettiği konteyner kentlerde incelemelerdeki denetimlerini sıklaştırdı. Edremit yolu Oto galericiler sitesi yanında kurulan ‘Anadolu Konteyner’ kente giden Karaloğlu, yüklenici firma yetkililerinin 5 Ocak’ta bitirmesini taahhüd ettiği altyapının tamamlanmadığını görünce tepki gösterdi. TOKİ yetkililerine ve bürokratlarına talimat veren Karaloğlu, çalışmaların sıkı takip edilmesini ve geciken hergün için işlem yapılmasını istedi. Kendisinin de sık sık konteynerlerin kurulduğu alana geleceğini söyleyen Karaloğlu, çalışmaların hafta sonuna kadar bitirilerek, vatandaşlara anahtar tesliminin yapılması talimatını verdi. Bundan sonra mazeret istemediğini firma yetkilisine ileten Karaloğlu “İnsanlar soğuktan donmak üzere, bana konteynerler 15 Ocak’ta teslim edileceği söyleniyor. Böyle bir rezalet olur mu? Bize taahhüd edilen 5 Ocak tarihine uyulmasını istiyorum. Bana bu saatten sonra kimse bahane üretmesin” diye tepkisini ortaya koydu.

Vali Karaloğlu, buradaki denetimin ardından Eminpaşa Mahallesi Fidanlık Müdürlüğü arazisine kurulan ‘Hacı Mehmet Ağa’ konteyner kentinde de incelemelerde bulundu. Eksikliklerin biran önce bitirilmesini isteyen Karaloğlu, Perşembe gününde itibaren de evleri ağır hasarlı ve yıkık olan vatandaşların konteynerlere alınması talimatını verdi. Yanına gelen mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Vali Karaloğlu, çocuklara oyuncak ve çikolata dağıttı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com