BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY TOKİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Çeşitle temas ve incelemelerde bulunmak üzere Van`da bulunan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Van`da daha önce 2 bin 500 konteynırın planlandığını ancak bu rakamı 12 bin 500`e çıkardıklarını belirterek, ``İnşallah Ocak ayının ortasında Van`da Çadırkent kalmayacak, hepsi konteynırlara geçmiş olacak`` dedi.

Öğle saatlerinde havaalanıyla Van`a gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Tahir Paşa Konteynır Kenti`nde incelemelerde bulundu. Burada bazı konteynırların anahtarlarını teslim eden Atalay, ``Konteynır kent dediğimiz, altyapısıyla bir şehir kurmak. Şu bağlantıları görüyorsunuz. Burada su var, elektrik var, kanalizasyon sistemi var. Yani tam bir şehir kurar gibi, onun üzerine bu konteynerler yerleştiriliyor. Türkiye`nin değişik yerlerinde üretilip geliyor. Van`da 9 Kasım`daki deprem tabii hasar oranını, miktarını çok artırdı. Biz önce Van`da ilk 2 bin 500 konteyner planlamıştık. Şimdi yaklaşık bunu 12 bin 500`e çıkardık. Çünkü ağır hasarlı bina sayısı ikinci depremde arttı. İşte buna benzer değişik yerlerde konteynır kentlerimizi kuruyoruz. Biraz önce Valimiz açıkladı, inşallah Ocak ayının ortasında Van`da da çadırkent kalmayacak, hepsi konteynerlere geçmiş olacak`` dedi.


Bir depremzede ailenin kaldığı konteynıra misafir olarak çay içen Atalay, daha sonra Kevenli bölgesinde TOKİ tarafından yapılan kalıcı konutların inşaatlarında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Çalışanların yeni yılını kutlayan Atalay, kış şartlarına rağmen özverili bir çalışma yürüttüklerinden dolayı çalışanları tebrik etti. Atalay, ``Depremzede vatandaşlarımızı inşallah bu yaz konutlarına kavuşturalım diye bizim de acelemiz var. Hepinizi kutluyor, başarılar diliyorum`` şeklinde konuştu.


Atalay, burada Gürpınar Yolaşan köyünden gelen depremzedelerle sohbet edip sorunlarını dinledi. Sorunlarını Kürtçe anlatan köylü kadınlara AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici tercümanlık yaptı. Atalay, kadınların çadır talebini hemen halledeceklerini söyledi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com