VALİ KARALOĞLU, DEPREMZEDELERLE ÇADIRDA FİLM İZLEDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu Vanlı depremzedelerle, I. Dünya Savaşı`nda atalarının yaptığı kahramanlığı konu alan 120 filminin çadırda yapılan gösterimini izledi.

Yaşanan depremlerin ardından ilk defa çadırda sinema filmi gösterimi yapıldı. 75. Yıl Çadır Kent`te Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından kurulan sinema çadırında gösterimi yapılan 120 filmini, Vali Karaloğlu depremzedelerle birlikte izledi.

 I. Dünya Savaşı`nda cepheye cephanelik taşıyan 120 kahraman çocuğu konu alan filmi büyük bir dikkatle izleyen depremzedeler, bu tür sosyal etkinlikleri düzenleyen Vali Karaloğluna teşekkür ettiler.

Filmi İzleyen  Vali Karaloğlu, konteynır kentlerde oluşturdukları mekanlarda sosyal aktivitelerin devam ettiğini ifade ederek, "Sinema gösterimine de başladık. Bu akşam çocuklarımızla birlikte 120 Vanlı kahraman çocuğun hikayesini anlatan 120 filmini seyrettik. Film zaten güzel bir film. Bu topraklarda I. Dünya Savaşı`nda yaşanan kahramanlıkları anlatan bir film. Bundan sonra da bu tür sosyal etkinlikler çadır kentlerimizde, şehrimizde devam edecek. Amacımız; çocuklarımızı, gençlerimizi ve halkımızı deprem psikolojisinden uzaklaştırmak, onları tekrar normalleştirmek. Bu etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek. Film gösterimleri her akşam yapılacak" dedi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com