VALİ KARALOĞLU, ÇADIR ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, mahallelerde evlerinin önüne çadır kurarak yaşamlarını sürdüren depremzede vatandaşları ziyaret etmeye devam ediyor.

Vali Karaloğlu, akşam geç saatlerinde beraberinde Valilik Protokol Müdürü Şinasi Erol’la birlikte Süphan Mahallesi’nde ‘Bitmiş’ ailesini çadırda ziyaret etti. Eşini 4 yıl önce kaybeden Siti Bitmiş,  4 oğlu, kızı ve torunlarıyla birlikte toplam 17 kişiyle yaşamını çadırda sürdürüyor. Akşam geç saatlerde ilin Valisini karşısında gören Siti Bitmiş, memnuniyetini Kürtçe dile getirerek Vali Karaloğlu’na sarıldı. Çadıra giren ve bir süre oturan Karaloğlu, ‘Bitmiş’ ailesinin sorunlarını dinledi. Yanına gelen çocuklara oyuncak ve çikolata veren Karaloğlu, kendisine ikram edilen çayı içtikten sonra 4 kişilik aileye beraberinde getirttiği nakdi yardım, ısıtıcı, battaniye ve kuru gıdayı görevliler aracılığıyla teslim ettirdi.


Gün içindeki mesaisini Erciş yolu üzerinde bulunan İl Acil Afet ve Durum Müdürlüğü’ndeki Kriz Merkezi’nde sürdürürken, akşamları ise zaman zaman mahallelerde kurulan çadırlarda yaşamlarını sürdüren vatandaşları ziyaret edip, sorunlarını dinliyor. Dün akşam beranerinde Valilik Protokol Müdürü Şinasi Erol’la birlikte Selimbey Mahallesinde doğuştan engelli Murat Çiçek  ve Hafiziye Mahallesi Sofubaba 3. Sokak’ta bulunan Süleyman Pezük aillerinden oluşan 13 çadırı ziyaret etti. Ailelerle sohbet eden ve ikram edilen çayı içen Karaloğlu, beraberinde getirdiği ayni ve nakdi yardım paketlerini depremzedelere verdi.  Çocuklara çikolata ve oyuncak dağıtan Karaloğlu, ziyaretlerinin ardından kısa bir açıklama yaptı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com