VALİ KARALOĞLU, ÇADIRDA KALAN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, mahallelerde evlerinin önüne çadır kurarak yaşamlarını sürdüren depremzede vatandaşları ziyaret etti.

Vali Karaloğlu, gün içindeki mesaisini Erciş yolu üzerinde bulunan İl Acil Afet ve Durum Müdürlüğü’ndeki Kriz Merkezi’nde sürdürürken, akşamları ise zaman zaman mahallelerde kurulan çadırlarda yaşamlarını sürdüren vatandaşları ziyaret edip, sorunlarını dinliyor. Dün akşam beranerinde Valilik Protokol Müdürü Şinasi Erol’la birlikte Selimbey Mahallesinde doğuştan engelli Murat Çiçek  ve Hafiziye Mahallesi Sofubaba 3. Sokak’ta bulunan Süleyman Pezük aillerinden oluşan 13 çadırı ziyaret etti. Ailelerle sohbet eden ve ikram edilen çayı içen Karaloğlu, beraberinde getirdiği ayni ve nakdi yardım paketlerini depremzedelere verdi.  Çocuklara çikolata ve oyuncak dağıtan Karaloğlu, ziyaretlerinin ardından kısa bir açıklama yaptı.

-“EVLERİ YIKIK VE HASARLARI OLAN VAATANDAŞ KIŞI KONTEYNERLERDE GEÇİRECEK”

Kriz merkezinde zaman buldukça özellikle akşamları vatandaşları mahallelerde ziyaret etmeye çalıştıklarını belirten Karaloğlu, bu akşamda iki mahallede çadırlarda kalan vatandaşları ziyaret ettiğini söyledi. Çadırlarda yaşamın kolay olmadığını ifade eden Karaloğlu, evleri yıkık ve ağır hasarlı olan vatandaşların kışı konteyner kentlerde geçirmek için çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydetti. Karaloğlu “Köylerimizdeki konteyner dağıtımı tamamlandı. Şuanda Van köylerinde bu hafta sonu itibariyle konteyner ihtiyacı olanların konteyneri tamamlanmış olacak. Erciş’teki depremzedelere konteynerler verilmeye başlandı. Inşallah önümüzdeki haftadan sonra da Van merkezdeki hazır olan konteyner kentlerimize vatandaşımızı almaya başlayacağız. Tabi buda bir süreç. Bir zamana ihtiyacımız var. Kesin hasar tespit çalışmaları sonunda evleri yıkık olan, ağır hasarlı olan vatandaşlarımızı konteyner kentlere alıp kışı orada geçirmelerini sağlayacağız. Ben vatandaşlarımıza bizleri çadırlarına Kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. Allah bird aha böyle felaketler yaşatmasın. Böyle felaketleri de yine hep beraber dayanışma içerisinde birbirimizi anlayarak geçirmek durumundayız”

Çadırlarda soba yakan vatandaşlara yangınlara karşı tedbir almaları konusunda bir çağrıda bulunan Karaloğlu, şunları kaydetti: “Çadırlarda soba yakan vatandaşlarımız biraz daha dikkatli olsun. Özellikle boruların mutlaka çevresine bir koruma, bir saç yüzük şeklinde borunun etrafına takmaları daha iyi olur. Yoksa ciddi manada sıkıntı yaşayacağız” hatırlatmasında bulundu. 

    

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com