VALİ KARALOĞLU ÇADIR KENTTE DÜZENLENEN MEVLİDE KATILDI  

 
Van`da 23 Ekim`de meydana gelen depremin 40. günü sebebiyle yaşamlarını yitiren vatandaşlar için çadır kentlerdeki mescitlerde mevlit okutuldu.

Van`da 23 Ekim`de meydana gelen depremin 40. günü sebebiyle yaşamlarını yitiren vatandaşlar için çadır kentlerdeki mescitlerde mevlit okutuldu. 

Van`da 23 Ekim`de meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremin 40. günü sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, il merkezi ve Erciş`teki çadır kentlerdeki mescitlerde mevlit okuttu.

İskele Caddesi üzerinde bulunan Mimar Sinan Çadır Kenti mescidinde yatsı namazı sonrası gerçekleştirilen mevlit programına Van Valisi Münir Karaloğlu ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas da katıldı. 

Mevlit öncesinde kısa bir vaaz veren Müftü Arvas, deprem gibi felaketlerde hayatını kaybedenlerin şehit olduğunu bildirdi. 

Arvas`ın konuşmasının ardından imam hatipler, Kuran-ı Kerim`in tilaveti sonrası Mevlid-i Şerif okudular. Türkçe ve Kürtçe ilahilerin okunduğu programın sonunda depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi. 

Programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Vali Karaloğlu, yarın depremin 40. günü olduğunu anlatarak, ``Bu akşam deprem şehitlerinin ruhu için çadır kentlerdeki mescitlerde Diyanet İşleri Başkanlığı bir mevlit tertip etti. Tüm ölmüşlerimize ve deprem şehitlerimize Allah`tan rahmet diliyoruz. `Bundan sonra böyle bir acı yaşamayız` diye Rabbimize dua ediyoruz.`` diye konuştu. 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com