VAN VALİLİĞİ`NE TRAKTÖR HEDİYE EDİLDİ  

 
Van Valiliği`ne bir traktör firması tarafından traktör hediye edildi.

Van Valiliği`ne bir traktör firması tarafından traktör hediye edildi.

İl Afet Koordinasyon Merkezi önüne gelen Massey Ferguson Türkiye Genel Müdürü İbrahim Aksoy, Van Valisi Münir Karaloğlu`na yanlarında getirdiği römorklu traktörün anahtarını teslim etti.

Burada konuşan Aksoy, deprem sonrası Massey Ferguson olarak ne yapabiliriz diye düşündüklerini ve depremin yaralarının sarılmasında, yıkılan yıkıntıların kaldırılmasında kendi ürettikleri bir traktör ve römorkun yardımcı olabileceğini düşündüklerini söyledi.

Aksoy, ``Bugün sözümüzü veya düşüncemizi yerine getirme fırsatı bulduk. Vali bey de bu imkanı bize verdi. Yaraların sarılmasında çorbada bir parça tuzumuz varsa sevineceğiz`` dedi. 

Vali Karaloğlu da, firmaya teşekkür ettiklerini ifade ederek, iki deprem yaşadıklarını acılarının da, şehirdeki yıkıntının da büyük olduğunu dile getirdi.

Şehri yeniden ayağa kaldırabilmek için devlet millet dayanışmasına ihtiyaçları olduğunu belirten Karaloğlu, ``Herkes bir ucundan tutmalı ki biz bu yükü kaldırabilelim. Ferguson firması kendi üzerine düşeni kendi ürettikleri bir traktörü römorkuyla beraber valiliğimize hediye ederek, çorbada tuzu olsun istemiş. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yardımlarla beraber biz daha kısa sürede bu kenti ayağa kaldırıp tekrar eski günlerinden daha güzel bir kent haline getirmeye çalışacağız`` diye konuştu. 

Bugün bir iş yerinin önünde bir pankart asılı gördüğünü ve çok hoşuna gittiğini anlatan Karaloğlu, ``Pankartta, `Biz Van`ı seviyoruz ve Van`ı terk etmiyoruz` diyor Vanlılar. Van gerçekten sevilecek kadar güzel bir şehir. Bugün yaşadıklarımız geçici bir durum. Bunları İnşallah hep birlikte devlet millet dayanışmasıyla en kısa sürede bu günkü durumu aşarak tekrar Vanlıların sevdiği o güzel Van`ı tekrar ayağa kaldırmak istiyoruz`` dedi. 

Konuşmaların ardından traktör, görevliler tarafından İl Afet Koordinasyon Merkezi`nin bahçesine çekildi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com