ŞANLIURFALI’LAR VAN’I UNUTMADI  

 
Şanlıurfa Valiliğinin öncülüğünde düzenlenen ``Van Üşümesin Şimdi Yardım Zamanı`` kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, 17 araçlık yardım konvoyla deprem bölgesine ulaştırıldı.

Yardım malzemeleri Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkan Vekili Osman Baysal, Harran Üniversitesi (HRÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve iş adamlarının bulunduğu bir heyet tarafından Van`a getirildi.

Van Valisi Münir Karaloğlu tarafından kent merkezinde karşılanan heyet, beraberlerinde getirdikleri 13 bin 500 gıda paketi ve strafor malzemesini İl Özel İdaresi B kampüsünde, Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tahiroğlu tarafından okunan duanın ardından yetkililere teslim etti. Şanlıurfa Valisi Güvenç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Van`da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından Türkiye`nin dört bir yanında olduğu gibi Şanlıurfa`dan da yardım kampanyaları düzenlendiğini belirtti.

Depremin acısının tüm Türkiye`de hissedildiğini ve ``teyakkuz halinde`` hareket eden herkesin Van için bir şeyler yapmaya çalıştığını anlatan Güvenç, şöyle devam etti:``Şanlıurfa halkı da Van`a destek olmak için bir araya geldi. İşadamlarımız, zenginlerimiz, fakirlerimiz, `biz Van için ne yapabiliriz?` diyerek bir araya gelip yardım topladılar. Van`dan gelen depremzede kardeşlerimizi bağırlarına bastılar ve bugünde 50 kişilik heyetle buradayız. Gelirken Şanlıurfalıların, `çorbada tuzumuz olsun` inancıyla hazırladıkları 3 bin 500 gıda paketini getirdik. Yine çadırların tabanındaki su sızmalarını önlemek için 5 tır strafor, İstanbul ve Mersin`den yüklendi. Birkaç gün içinde buraya ulaşacak. Biz bu acıları paylaşıyoruz, bu kederli günde sevindirici olan milletimizin topyekun bu acıyı hissetmesi ve felaketin kenetlenmemize sebep olmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.``

 

-``HALA YARDIMI İHTİYAÇ VAR”

Van Valisi Münir Karaloğlu`da, Van`ın arka arkaya iki büyük deprem felaketini yaşadığını ve depremlerin ardından Türkiye`nin her tarafından bölgeye yardımların geldiğini aktararak, ``Bugünde dost bir şehir olan Şanlıurfa, `Halil-ül Rahman şehri` olduğunu bir kez daha gösterdi. Sayın Valime ve emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum. Acılar paylaşılarak azalır, bizim acımızı paylaştılar. Şanlıurfalılara getirdikleri yardımlar için teşekkür ediyoruz. Hala depremin acıları devam ediyor. İnsanımız hala evine giremiyor ve hala yardıma ihtiyacımız var. Bu yardımlar bizim için Van halkı için önemliydi. Desteğiniz için teşekkür ederiz`` diye konuştu.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da, Van halkının acılarını yürekten paylaştıklarını belirterek, ``Vanlılar hiçbir zaman yalnız değildir. Bütün Türkiye ve Urfa her zaman Vanlıların yanında olacak`` dedi. Yardım malzemelerinin teslim törenine, Ağrı Valisi Ali Yerlikaya ile deprem bölgesinde görev yapan Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Sönmez`de katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com