GEDİKBULAK KÖYÜ’NÜN OKULU İZTO’DAN  

 
Van`daki depremde yıkılan Gedikbulak İlköğretim Okulunun, İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından yeniden yaptırılmasını öngören protokol, Van`da imzalandı.

İl Afet ve Koordinasyon Merkezinde düzenlenen imza törenine katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bu deprem vesilesiyle Türkiye`de 74 milyon milletin dayanışma ruhunun bir kez daha ortaya çıktığını ifade ederek, ``Bu dayanışma ruhunun ortaya çıkardığı sevgi ve yardımlaşma, yaralarımızın sarılmasına eminim daha hız katacak ve acıları dindirecek`` dedi. Dün Gedikbulak köyüne gittiğini ve yıkılan okulu gördüğünü belirten Eker, şöyle konuştu: ``Gedikbulak, 2 bin civarında nüfusu olan, 300 haneli, 180-190 arasında hanesinin yıkıldığı bir yer ve can kaybı da var. Oraya tabi her türlü yardım yapılıyor. 221 tane çadır, 100 tane Mevlana evi oraya verilmiş durumda. Merkezdeki en çok hasar gören köylerden birisi. Tabi bu çok hayırlı bir hizmet. Tabi bunun İzmir`den, bin 500 kilometre öteden bu sevgi, dayanışma ve yardım elinin bir deprem vesilesi ile uzanmış olması, çok anlamlı ve güzel bir mesaj. Örnek teşkil etmesini diliyoruz.``

Bu arada Gedikbulak köyüne okul yapma girişiminde bulunan ancak İzmir Ticaret Odası`nın çalışmasını öğrendikten sonra bu girişiminden vazgeçen İzmir heyetinde bulunan iş adamı Veli Şimşek ile görüşen Bakan Eker, iş adamının merkeze bağlı başka bir köyde okul yapması sözünü aldı. Törene katılan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç ise İzmir olarak bu depremdeki acıyı derinden hissettiklerini anlatarak, depremde hayatını kaybedenlere Allah`tan rahmet, yaralılara da şifa dileğinde bulundu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com