VALİ KARALOĞLU TARAFINDAN İHTİYAÇ SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından gönderilen akülü aracı, doğuştan kas hastası olan Cafer Erol isimli vatandaşa teslim etti.

TBMM Meclis Başkanlığı’ndan 1 ay önce Van Valiliğine gönderilen resmi yazıda ihtiyaç sahibi bir vatandaşa akülü araç verileceği bildirilerek isim istendi. Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla doğuştan kas hastası olan ve yürüyemeyen Şabaniye Mahallesi Derviş Mehmet Paşa Sokak’ta ikamet eden Cafer Erol isimli şahsı tespit ederek TBMM’ye bildirdi. Akülü araç da Ankara’dan kargo ile Van Valiliği’ne gönderildi. Vali Münir Karaloğlu da aracı Valilikte Cafer Erol’a teslim etti. Akülü aracı gönderen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e teşekkür eden Vali Karaloğlu, Cafer Erol’a da aracının hayırlı olması temennisinde bulundu. Aracı dikkatli kullanması ve trafiğin yoğun olduğu yerlere çıkmaması tavsiyesinde bulunan Karaloğlu, personeline de Cafer Erol’un aracı kullanması için kendisine yardımcı olması talimatını verdi. Kardeşi ile birlikte aracı almaya gelen ağabey Enver Erol da TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür etti.

Doğuştan kas hastası olan ve yürüyemeyen Cafer Erol, yıllar önce babasını kaybetmiş. 3 kardeş olan Erol ailesinin ev kirası ve diğer ihtiyaçları ise ağabey Enver Erol ve Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından karşılanıyor.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com