5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDAKİ HASTANEYİ BAŞBAKAN ERDOĞAN AÇACAK  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, 100 milyon lira harcanarak yapılan 5 yıldızlı otel konforundaki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 20 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını söyledi.

3 yıl önce temeli atılan ve bölgenin büyük hastanelerinden biri olarak gösterilen Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önümüzdeki günlerde hasta kabulüne başlayacak. 20 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak olan hastanenin tefrişatı ve çevre düzenlemesi yapılıyor. Van Valisi Münir Karaloğlu da hastaneye giderek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Bilal Acar ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Berktaş tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, tefrişatı tamamlanan servisler, poliklinikler ve çevre düzenlemesi devam eden alanlarda incelemelerde bulundu.


“HASTANEDE 18 AMELİYATHANE, 40 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ MEVCUT”
Eksikliklerin 20 Mayıs’a kadar giderilmesi talimatını veren Karaloğlu, hastaneyi gezerek son durum hakkında da bilgi aldı. Beş yıldızlı otel konforunu aratmayan hastanenin 20 Mayıs’ta Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açılacağını belirten Karaloğlu, 170 bin metre kare araziye inşa edilen hastanenin 100 milyon liraya mal olacağını bildirdi. Karaloğlu; ”Hastane 510 yatak kapasiteli. Bunun 210’u tek kişilik odalardan oluşuyor. Bu rakam ihtiyaç olduğunda 710’a kadar çıkabiliyor. 21 suit oda var. Odalarda LCD ekran TV`ler yer alıyor. Hastanenin 18 ameliyathanesi, 40 da yoğun bakım ünitesi var. 22 asansörü, her servisin yemekhanesi mevcut. Polikliniklere tedavi amaçlı gelen hastalarımız artık laboratuarlarda uzun kuyruklarda kan vermek için beklemek yerine muayene oldukları yerde kan verecek. Verilen kanlar ise görevliler tarafından Pnömatik sistem aracılığıyla laboratuara ulaştırılacak. Bu sistem sayesinde vatandaşlarımız ellerinde kan tüpleriyle dolaşmayacak. Hastaneye gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için kullanacakları kafeterya ise 700 metre kare büyüklüğünde. Hastane hizmete girdikten sonra bölge illerine hizmet vereceği gibi İran ve Kuzey Irak’tan da hasta kabul edecek.”


Vali Karaloğlu, son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı alandaki incelemenin ardından buradan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com