YYÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ GÖREVİ DEVRALDI  

 
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü`ne atanan Prof. Dr. Peyami Battal, törenle görevi devraldı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Zeve Kampusu Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi`nde yapılan devir teslim törenine Van Valisi Münir Karaloğlu, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Van Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit, Ak Parti Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, İl Jandarma Alay Komutanı Veli Turan, 6. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay İsmail Gürgen, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, akademisyenler ile çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, görevi devreden ve devralan rektörlerin özgeçmişlerinin okunmasıyla devam etti. Daha sonra bir konuşma yapan eski Rektör Prof. Dr. Hasan Ceylan, 28 yıldır görev yaptığı üniversitenin 4 yıldır da rektörlüğünü yaptığını belirterek, "Bu üniversitede görev yapmak benim hayatımda en büyük gurur kaynağım olmuştur. Çünkü bu üniversite hem bölgemiz için hem de ülkemiz için çok büyük öneme sahip olan bir üniversitedir" dedi.


Görev yaptığı süre boyunca birçok hizmete imza attığını da ifade eden Hasan Ceylan, görevi devredeceği Rektör Prof. Dr. Peyami Battal`ı da çok iyi tanıdığını ve gönül huzuru ile emaneti devrettiğini kaydetti. Görevi devralarak rektörlük binişini giyen Prof. Dr. Peyami Battal ise, Türkiye`deki 170 üniversite arasında yapacakları çalışmalarla farklı bir konuma geleceklerini söyleyerek, "Bütün öğretim üyeleriyle birlikte omuz omuza vererek üniversitemizin çıtasını daha da yükseğe çıkartmak için çalışacağız. Ülkenin sorunlarına çözüm üretmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından eski rektör Prof. Dr. Ceylan, üzerindeki cübbeyi çıkartarak, yeni görevi devralan  Prof. Dr. Peyami Battal’a giydirdi. Battal ise eski rektör Ceylan’a bir teşekkür plaketi verdi. devir teslim törenine katılan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, eski ve yeni rektörlere birer ‘kahve takımı’ hediye etti. Prof. Dr. Battal, daha sonra tebrikleri kabul etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com