ÖĞRENCİLER, ÜCRETSİZ SBS KURSU AÇAN VALİYE TEŞEKKÜR MEKTUBU YAZDI  

 
Vanlı öğrenciler kendileri için sömestri tatilinde ücretsiz Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) hazırlık kursu açan Van Valisi Münir Karaloğlu’na birer ‘teşekkür’ mektubu yazdı.

Kız öğrencilere eğitimde pozitif ayrımcılık yapan Vali Karaloğlu, ilköğretim son sınıfında  okuyan 180 kız öğrenci için bu yıl sömestri tatilinde SBS’ye ücretsiz hazırlık kursu açtı.
Önceki gün kız öğrencilerin kamp yaptığı Süphan Mahallesi Mizancı Murat Lisesi Pansiyonu’na giderek birlikte öğle yemeği yiyen Karaloğlu, öğrencilerle de mini bir sohbet toplantısı yapmıştı. Tatilde okuyacakları kitaplarını da dağıtan Karaloğlu, karnelerinde başarılı olan öğrencilere de ödül olarak Çanakkale ve İzmir gezilerine gidecekleri müjdesini verdi. Kız öğrencilerde Vali Karaloğlu’nun bu jestine karşılık kendi el yazılarıyla birer ‘teşekkür’ mektubu yazdı. Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Fatma Tunçekin, yazdığı mektubu Karaloğlu’nun ziyareti sırasında okudu.

Vali Karaloğlu’nun maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin başarılarını yükseltmek amacıyla açtığı ücretsiz SBS kursundan dolayı teşekkür eden Tunçekin, mektubunda duygularını şu şekilde dile getirdi.

“Sayın Valim, öğrencilerin sahip olduklarından mahrum bırakan olumsuz hayat şartlarını, her seferinde yeni bir uygulama ile yok etmek, hayatın bu eşitsizliğini yenmek için gösterdiğiniz bu büyük ilgiden dolayı size çok teşekkür etmek istiyorum. Kaynak kitaplarla yapılan denemelerle seviyemizi en azından bir-iki basamak yukarı çıkarmaya çalıştığınızın farkındayız. Bunun gerçekten bize faydası çok dokunuyor. Öğretmenlerimiz çok ilgili… Hiçbir konuda eksiğimizin kalmasına izin vermiyorlar. Okuldaki başarımda burası sayesinde çok büyük bir artış gösterdi. Bu bölgede başarılı olupta maddi imkansızlıklar yüzünden yeterince kendini geliştiremeyen çok öğrenci var. Sizler sayesinde kendimizi zirveye çıkarabilecek her şey ellerimizin altında. Bizler bütün umut ışığını söndürmüşken, siz o umutlara tekrar ışık tuttunuz. Elimizde bulunanların bize pek fazla da bir yarar sağlayamayacağını, maddi durumu iyi olup dershanelere giden diğer arkadaşlarımızın başarılarından anlayabiliyorduk. Ama artık biliyorum ki, ben onlardan daha başarılıyım. Çünkü hafta sonu derslerin dışında; hafta içi ve tatillerde (şuan olduğu gibi) etüt dersleri görüp denemelere giriyoruz. Bunun bizim başarımızı yükselteceğine eminim. Ve bize Çanakkale’yi gezip görme imkanlarını sunduğunuz için çok mutluyum. Bunun için de ayrı bir teşekkür borçluyum. Maddi yönden sıkıntı çekenlere böyle büyük imkanlar sunduğunuz için size yürekten teşekkür ettiğimi bir kez daha söylemek istiyorum. Saygılarımla”

Vali Karaloğlu’na teşekkür mektubu yazan öğrencilerden Şehadet Karahan, Elvan Yıldırımçakar, Zeynep Kanmış, Şeyma Okumuş, Gül Yabalak, Dilek Kasmaz, Elif Ezgi Akkoyun ve Dilek Yıldırımçakar’da Vali Karaloğlu’na açtığı ücretsiz SBS kursu, İzmir ve Çanakkale gezilerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com