HER FİDAN YENİ ORMAN  

 
Vali Karaloğlu, "Her Fidan Bir Can" kampanyası kapsamında Göynüklü Mahallesinde oluşturulan yeni ormana son dikimlerin Mart ayının sonunda gerçekleştirileceğini söyledi.

HER FİDAN YENİ ORMAN

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Göynüklü Mahalle Muhtarı Turgay Demirci ve Göynüklü Derneği Başkanı Orhan Samast'ı Makamında kabul etti.

 

Vali   Karaloğlu, "Her Fidan Bir Can" kampanyası kapsamında Göynüklü Mahallesinde oluşturulan yeni ormana son dikimlerin Mart ayının sonunda gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Göynüklü Mahalle Muhtarı Turgay Demirci ve Göynüklü Derneği Başkanı Orhan Samast, 29 Ağustos 2015 tarihinde 170 hektarlık alanda etkili olan orman yangını sonrasında Vali Karaloğlu öncülüğünde başlatılan "Her Fidan Bir Can" kampanyası ile ilgili teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Orman yangınlarının önlenebilmesi için tüm vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirten Vali Karaloğlu; "Geçtiğimiz 29 Ağustosta Göynüklüde yaşadığımız acı hadise hepimizi derinden yaraladı. İnşaallah Bursa bundan sonra böyle bir hadise yaşamaz. Başlattığımız kampanyaya geniş bir katılım oldu tüm Bursa kampanyamızı sahiplendi. İnşaallah bölgede ağaç sayısı bakımından eskisinden daha fazla ağaca sahip bir orman oluşturacağız. Göynüklü halkına da teşekkür ediyoruz. Yangının söndürülmesi aşamasında da yardımcı oldunuz. Araziyi bilen insan bu tür durumlarda önemli. Ekiplerin büyük bir kısmı dışarıdan geliyor. Araziyi, arazideki yolları bilmiyor. Bunun için yangına müdahalede sizin katkınız da çok önemliydi. İnşaallah mart ayı içerisinde bir etkinlikle Göynüklü'de son fidanları toprak ile buluşturup eskisinden daha güzel bir ormana sahip olacağız.  Sonrasında söz verdiğimiz gibi 170 hektarlık alanı orman olarak vatandaşımıza emanet edeceğiz."ifadelerini kullandı.  

 

Göynüklü Mahalle Muhtarı Turgay Demirci ise;" "Her Fidan Bir Can" kampanyasını başlattınız ve şu anda bile planlı dikimler devam ediyor. İlginiz ve desteğiniz için, Ormanımıza sahip çıktığınız için, şahsım ve Mahallem adına size çok teşekkür ediyoruz."dedi. 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com