BAĞIMSIZLIK RUHU  

 
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte 189. Tıp Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova İllerinde Yılın Hekimi ve Yılın Başarılı Hekimleri ödül törenine katıldı.

BAĞIMSIZLIK  RUHU

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte 189. Tıp Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova İllerinde Yılın Hekimi ve Yılın Başarılı Hekimleri ödül törenine katıldı.

 

Tıp Bayramı'nın  esasında bağımsızlığın ruhuna sahip çıkmak olduğunu ve 18 Mart'ta Bursa'da 14 Mart Tıp Bayramı'nı Çanakkale ruhuyla bütünleştiren bir atmosferde kutluyor olmanın ayrı bir değeri olduğunu belirten Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:" 14 Mart,siz değerli hekimlerimiz için böyle bir gündür. Tarihte ilk kez, 1919’da İstanbul’u işgal eden kuvvetlere karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 14 Mart bir bayram olarak kutlanmıştır.  İşte tam 189 yıldır 14 Mart Tıp Bayramı, ruhuna uygun biçimde yaşanan sorunların altının çizildiği, meslek değerlerinin ışığında hekimlerimizin kendilerini ve sağlık ortamını sorguladıkları bir gün şeklinde kutlanmıştır. Kabul etmek gerekir ki, sağlık hizmeti üretmek, sunmak ve ihtiyaçları karşılamak büyük bir emek, plan, sabır ve istikrar gerektirmektedir. Bu hizmetleri; Hizmet Alan-Hizmet Veren, Görev-Talep, Amir-Memur bağlamında gerçekleştirirken zaman zaman karşılıklı iletişim kazaları, hizmet kusurları veya memnuniyetsizlikler olabilmektedir. Sağlık çalışanlarımız hizmet akışı içinde, psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalabilmekte,hizmet üretme  nitelik ve motivasyonunda kayıplar yaşanabilmektedir. Hiçbir zaman unutmayınız ki, sizler,sağlık hizmetlerini insan odaklı yapılandırdığınız da ve muhataplarınıza nitelikli, hakkaniyetli, güvenilir, bilimsel normlara uygun, faydalı, kolaylaştırıcı , şeffaf ve etik uygulamalar sunduğunuzda sanatınızı yerine getirmiş olursunuz. Siz değerli hekimlerimizin bu anlayış ve mantıkla hizmet sunduğunuz inancı ile hepinizin 14 Mart Tıp bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum."dedi.

 

Balıkesir'de görev yapmakta olan Yılın Hekimi ve Yılın Başarılı Hekimleri'nin başarı belgeleri,Bursa Valisi Münir Karaloğlu tarafından takdim edildi.

 

Program, Başarı belgeleri Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe , Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay ve Bursa Milletvekilleri tarafından takdim edilen Yılın Hekimi ve Yılın Başarılı Hekimleri ile birlikte çekilen hatıra karesi ile son buldu.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com