YENBU VALİSİ´NDEN VALİ KARALOĞLU´NA ZİYARET  

 
´Ulu Şehir´ Bursa´nın üzerinde ve marka şehir Bursa gün geçtikçe toplumun herkesimi için cazibesini arttırarak sürdürüyor.´

YENBU VALİSİ'NDEN VALİ KARALOĞLU'NA ZİYARET

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun her fırsatta dile getirdiği gibi dünyanın gözü 'Ulu Şehir' Bursa'nın üzerinde ve marka şehir Bursa gün geçtikçe toplumun herkesimi için cazibesini arttırarak sürdürüyor.' Sözlerinin hakkını verircesine bugün Vali Karaoğlu'nun misafirleri Yenbu Valisi, Belediye Başkanı ve beraberinde ki heyetti. Evet Yenbu değince pek çok kişi neresi olduğu hakkında soru işaretlerine sahip olabilir. Ama görülen o ki! Bu gidişle Bursa'nın bu çekim gücü bizlere daha pek çok yerle tanışma fırsatı verecek.

 

Yenbu Valisi Musaid Bin Yahya El-Selim ve beraberindekileri ağırlayan Vali Karaloğlu: " Hem şahsınızı hem de heyetinizi Bursa’da ağırlamaktan dolayı çok memnunuz. Türkiye ile Suudi Arabistan aynı coğrafyanın aynı inancın iki ülkesi. Biz Suudi Arabistan’a gittiğimizde kendimizi kendi ülkemizdeymiş gibi hissediyoruz, siz de lütfen kendinizi kendi evinizdeymiş gibi hissedin. Tabi son dönemde Suudi Arabistan-Türkiye ilişkileri hepimizi memnun edecek seviyede gelişiyor. Özellikle Bursa ile arap aleminin ilişkileri de tarih boyunca iyi olmuştur. Bazen arap dünyasında Bursa mı çok biliniyor Türkiye mi çok biliniyor tartışmak lazım. Gerçekten samimi güzel bir ilişki var bunu karşılıklı geliştirmemiz güçlendirmemiz lazım. Yenbu şehrini biz eskiden pek bilmezdik, son 4-5 yıldır duyar olduk. Bunda Türkiye’den Yenbu’ya direk uçuşların başlamasının çok etkisi var. Tanıdıkça anladıkça görüyoruz ki Mekke’nin liman şehri Cidde, Medine’nin liman şehri Yenbu. İnşallah karşılıklı gidiş gelişlerimiz yapacağımız ilişkiler iki şehir için de hayırlı sonuçlar verir." dedi.

 

Yaklaşık 28 sene önce turist olarak geldiğini ifaden eden Yenbu Valisine Balayı için mi geldiğini soran Vali Karaloğlu:”Bursa ile Suudi Arabistan arasında yeni bir pencere açılması için soruyorum bu soruyu, yeni bir balayı organizasyonu başlatılması için.” dedi.

 

Yenbu Valisi:”Tabi görmüş olduğum bu gelişmeler Bursa’nın siyasi ve ekonomik olarak önemli bir yer olduğunu biliyoruz. Bugün burada bulunmak ve sizinle tanışmak onur verdi bana. Göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve misafirperverliğinize teşekkür ediyorum. Sayın Valimizi de Yenbu şehrimize davet etmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Uygun gördüğü ekibiyle beraber ziyaretlerinden şeref duyacağımızı belirtmek istiyorum. Şehrimiz Medine-i Münevvere’ye çok yakın. Ziyaretlerinizde hem şehrimiz hakkında bilgi alır hem de Medine-i Münevvere’yi ziyaret etmiş olursunuz. Sayın Vali’nin Bursa’ya çok büyük emeği var bunu görmemek mümkün değil.”dedi.

 

Bu güzel ziyaret Vali Karaloğlu ile konuk Vali'nin karşılıklı hediyeleşmesi ve toplu çekilen fotoğrafla son buldu.

    

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com