“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI  

 
Demokrasimizin en önemli parametrelerinden biri de bağımsız ve tarafsız basının varlığıdır. Görevinizi icra ederken mesai mefhumu gözetmeden halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

BURSA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU'NUN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”  KUTLAMA MESAJI

 

Değerli Basın Mensupları,

 

Demokrasimizin en önemli parametrelerinden biri de bağımsız ve tarafsız basının varlığıdır. Sizler tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kuralları çerçevesinde şekillenen mesleğinizi icra ederken kamuoyuna haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu yerine getirmek için her şartta görevinizin peşinde koşmaktasınız. Görevinizi icra ederken mesai mefhumu gözetmeden halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

 

Herkesin malumudur ki, güçlü demokrasiler için güçlü basın kuruluşlarının varlığı önem arz etmektedir. Basın kuruluşları ise bu gücünü siz basın mensubu arkadaşlarımızdan almaktadır. Ulu Şehir Bursa’nın sosyal ve kültürel mekanizmasının daha sağlıklı işlemesinde ülkemizin ve şehrimizin sorunlarının çözümünde sunduğunuz önerilerin büyük payı vardır. Çünkü sizler gerek ülkemizin gerekse şehrimizin gören gözü, işiten kulağı ve konuşan ağzı olmaktasınız. İnanıyorum ki, basın kuruluşları ve onların temel direkleri olarak, demokrasi ve evrensel değerlere bağlı, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, hızlı ve objektif habercilik anlayışı ile yüklendiğiniz bu misyonu, layıkıyla yerine getirerek kamu vicdanını aydınlatan ışık olmaya devam edeceksiniz.

 

Bu duygularla; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü en kalbi duygularımla kutluyor, büyük bir gayretle çalışan gazetecilerimize Bursa’ya ve ülkemize  hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com