İNEGÖL BÜYÜYOR  

 
Vali Karaloğlu: "Şehirler de insanlar gibidir. Önce doğar, sonra emekler daha sonra yürür. Gördüm ki Baykoca mahallesinin artık yürüme vakti gelmiş." dedi.

İNEGÖL BÜYÜYOR

Vali Karaloğlu: "Şehirler de insanlar gibidir. Önce doğar, sonra emekler daha sonra yürür. Gördüm ki Baykoca mahallesinin  artık yürüme vakti gelmiş." dedi.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte İnegöl Baykoca Mahallesindeki toplu açılış törenine katıldı.

 

İçerisinde 1930 daireden oluşan TOKİ konutlarını, cami, aile sağlığı merkezi, ilkokul, ortaokul, lise ve diğer yaşam alanlarını da barındıran hizmetlerin toplu açılış töreninde konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu:" İnegöl Bursa'da merkezi ilçelerin dışında en büyük ilçemiz. Nüfusu en kalabalık ilçemiz. Ekonomi potansiyeli, sanayisi en güçlü ilçemiz. Tabi ki ilçemizin yoğun göç alması dolayısıyla zaman zaman problemler de oluşmuş. İşte o problemlerden bir tanesi de konut ihtiyacı. Az önce Belediye Başkanımız anlattı. İnegöl merkezinde yeni arsa üretme imkanı yok ve merkezde kış aylarında ciddi bir hava kirliliği problemimiz var. Bu problemi çözmek için şu anda bulunduğumuz alanda TOKİ tarafından önce 1.etap sonra 2.etap olmak üzere toplamda 1930 konutluk alan oluşturuldu.

 

Tabi ki sadece konut yapılmadı. Karşıda camimiz var. Arka tarafta Necip Fazıl Kısakürek imam hatip orta okulu ve lisesi var. Mehmet Akif Ersoy ilk ve orta okulumuz var. Bir bölgeyi şehir yapıyorsanız vatandaşların ihtiyaçlarını bütünüyle karşılamanız lazım.

 

Ticaret merkezlerimiz var, gençlik merkezimizi tamamladık inşaallah yakında açılışını yapacağız. Yaklaşık 10 bin vatandaşımız buraya taşındı, olası sağlık problemleri için de Sağlık Bakanlığımız  yine burada toplum sağlığı merkezimizi oluşturdu, doktorumuz atandı, şu anda toplum sağlığı merkezimiz Baykoca Mahallemizde hizmet vermeye başladı.

 

Sosyal donatı alanları, parklar, çocuk parkları ile tam bir mahalle oluştu. Bir bölgenin kent olabilmesi için zamana da ihtiyaç var. Ben bunu Van depreminde gördüm. Binaları yapıyorsunuz, alt yapıyı üst yapıyı yapıyorsunuz  ama şehirler de insanlar gibidir. Önce doğar, sonra emekler daha sonra yürür. Gördüm ki Baykoca mahallesinin  artık yürüme vakti gelmiş.

 

Vatandaşlarımız bu güzel mahallede güle güle otursunlar, hayırlı uğurlu olsun."dedi.

Açılışı yapılan yatırımların hayırlı olmasını dileyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise:"30 yıl önce okuduğum kitabının başlığında hayalleri olan uyuyamaz yazıyordu. Bizler uykuya yapacaklarımız ile dalıyor, yarın hangi temeli atacağız ya da sabah hangi eseri açacağız diye uyanıyoruz."dedi.

 

Açılış Töreni TOKİ konutlarında oturan vatandaşlara tapu ve anahtar teslimi ile son buldu.  

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com