SAĞLIK İÇİN SPOR  

 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte sağlıklı yaşama dikkat çekmek için sabah saatlerinde Hüdavendigar Parkında yürüyüş yaparak bisiklete bindi.

SAĞLIK İÇİN SPOR

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte  sağlıklı yaşama dikkat çekmek için sabah saatlerinde Hüdavendigar Parkında yürüyüş yaparak bisiklete bindi.

 

Sabah saatlerinde parka gelen Bakan Müezzinoğlu ve Vali Karaloğlu sağlık çalışanları ve vatandaşlarla yürüyerek sabah sporu yaptı. Yürüyüş parkurunu tamamlayan Müezzinoğlu ve Karaloğlu  daha sonra bisiklete binerek parkurun etrafında tur attı.

 

Sporun tamamlanmasının ardından konuşan Müezzinoğlu, "Birey olarak sağlıklı olmak için 3 başlığa dikket etmemiz gerekiyor. Birincisi, tütün, alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak. İkincisi, sağlıklı beslenme. Aldığımız her gıdanın sağlıklı olması lazım. Can boğazdan gelir ama boğazdan da çıkar. Üçüncüsü, temiz hava ve oksijen. Aldığımız her nefesin temiz olması lazım. Süt, ayran gibi içecekler içmeliyiz. Akşam yemeğini az yiyebiliyorsak sağlıklı bir ailenin bireyi olursunuz. Bütün bunları yaparsak sağlıklı toplumun adımlarını atmış oluruz. Dünya Sağlık Örgütü, sağlığı 3 kelimeyle özetliyor. Ruhen, fiziken ve sosyal yönden sağlıklı olmak" dedi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com