BURSA SEÇİMİNE HAZIR  

 
Vali Karaloğlu: “Bütün hedefimiz vatandaşımızın hiçbir baskı altına alınmadan özgür iradesi ile siyasi tercihini sandığa yansıtabilme´sinin ortamını sağlamak” dedi.

BURSA SEÇİMİNE HAZIR

Vali Karaloğlu: “Bütün hedefimiz vatandaşımızın hiçbir baskı altına alınmadan özgür iradesi ile siyasi tercihini sandığa yansıtabilmesinin ortamını sağlamak” dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu 17 İlçe Kaymakamı, Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanlarını son kez seçim güvenliği toplantısı yapmak üzere topladı.

Çarşamba Valilik Binası toplantı salonunda MİT Başkanı ve İl Emniyet Müdürü’nün de hazır olduğu toplantı öncesi basına bilgi veren Vali Karaloğlu: “Bursa’da seçim güvenliği toplantısı yapmıştık. Daha sonra seçime katılan siyasi partilerimizin il başkanları ile toplantı yaptık. Bu toplantıda seçim güvenliği ile ilgili konuları görüştük. Partilerimizin arasında centilmenlik anlaşması da denebilecek 19 maddelik çeşitli konuları içeren anlaşmamız oldu.

Bu günde ilçe Kaymakamlarımız, ilçe Emniyet Müdürlerimiz, ilçe Jandarma Komutanlarımız, ilden Vali Yardımcısı arkadaşlarımız ve Emniyet Müdürümüzün katılımı ile son bir seçim güvenliği toplantısı ile 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Millet Vekilliği genel seçiminin Bursa’da huzur ve sükûn içerisinde geçmesini sağlayacak tedbirleri son kez konuşmuş olacağız.

Bursa daha önceki seçimlere de baktığımızda seçimlerde ciddi bir olayın olmadığını, genel de bir olgunluk içerisinde siyasi partilerimizin birbirlerine karşı saygılı bir şekilde seçim kampanyası yürüttüğü illerden birisi olmuştur.

Ama biz her şeye rağmen tedbirlerimizi almak durumundayız. Seçimler demokratik hayatımızın vazgeçilmezi ve biz seçimlerin bir şölen havası içerisinde geçmesini arzu ediyoruz. Bunun içinde her türlü tedbiri alıyoruz ve almaya devam edeceğiz.

Seçimden önce alacağımız tedbirler var, seçim günü ve oy kullanma tamamlandıktan sonra alacağımız tedbirler var. Seçimler tamamlanıp pusulaların sayımı tamamlandıktan sonra il ve ilçe seçim kurullarına teslim edilmesi ile ilgili tedbirlerimiz olacak.

Bütün hedefimiz vatandaşımızın hiçbir baskı altına alınmadan özgür iradesi ile siyasi tercihini sandığa yansıtabilmesinin ortamını sağlamak. Diğer taraftan da siyasi partilerimize de kendi siyasi görüşlerini yine özgür bir ortamda vatandaşa aktarabilmesinin ortamını sağlamak. Bizim görevimiz bu. Biz olayın güvenlik tarafındayız.

7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Millet Vekilliği seçimlerinin hem ilimize ve hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

   

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com